Angielski Bestval rezygnuje z jednorazowych plastikowych butelek

Bestival jest jednym z największych muzycznych festiwali organizowanych w południowej Anglii. Łączy w sobie wiele gatunków muzycznych, co zachęca miłośników dobrego brzmienia do zakupu biletów. Duża rzesza uczestników generuje jednocześnie spore ilości odpadów, których utylizacja bywa kłopotliwa. Jak do tej pory podczas czterech dni trwania Bestivalu, większość napoi była sprzedawana w plastikowych opakowaniach, bo był to najwygodniejszy sposób – zarówno pod względem dystrybucji jak i przechowywania. Tegoroczna edycja festiwalu będzie jednak inna od poprzednich. Organizatorzy zdecydowali się porzucić plastik na rzecz aluminiowych puszek, które łatwiej poddać procesowi recyklingu.

Twórcy Bestivalu zdecydowali się podjąć współpracę z firmą CanO Water, która dostarczy wodę w puszkach z najwyższym na rynku wskaźnikiem recyklingu. Poddana recyklingowi puszka może trafić na sklepowe półki już po niespełna sześciu tygodniach. Będą one wyróżniać się nie tylko możliwością utylizacji, ale także specjalnie skonstruowanym zamknięciem, które pozwoli użytkować je w sposób równie komfortowy, jak poprzednio stosowane na angielskim festiwalu butelki.

„Na naszych festiwalach bardzo poważnie podchodzimy do zmniejszania ilości odpadów tworzyw sztucznych, co, jak wiemy, jest problemem wymagającym rozwiązania. Rozpoczęliśmy już kampanię “The Final Straw” i dołączyliśmy do kampanii “Drastic on Plastic”, więc pozbycie się plastikowych butelek z wodą i użycie puszek CanO Water nadających się w 100% do recyklingu w naszych barach, to duży krok naprzód w naszej misji”. Powiedział Rob da Bank, jeden z organizatorów odbywających się corocznie koncertów.

Fotowoltaika od Columbus Energy