1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Animal Helper: aplikacja, która może uratować wiele polskich zwierząt

dog

Animal Helper: aplikacja, która może uratować wiele polskich zwierząt

W przypadku zdarzenia z udziałem zwierząt lub, gdy jesteśmy świadkami ich nieodpowiedniego traktowania, liczy się szybka reakcja i pomoc. Niestety nie zawsze wiemy, gdzie jej szukać. Fundacja Psia Krew organizuje zbiórkę pieniędzy potrzebnych do stworzenia specjalnej aplikacji Animal Helper. Aplikacja pozwoli na szybką reakcję i udzielenie pomocy zwierzętom.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Kto pomaga zwierzętom w Polsce?

Co dzień dobiegają nas informacje o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt. Pies na łańcuchu, wychudzony, zmęczony, zamknięty całymi dniami w ciasnej klatce, pseudohodowle, ranne sarny, czy lisy – takich przykładów jest wiele. Dlatego tak ważna jest interwencja każdego z osobna. 

Pierwszą myślą, jaka często przychodzi nam do głowy, jest telefon na policję. Zdarza się, że ta  przyjeżdża na miejsce zdarzenia dość szybko, lecz czasem trwa to zbyt długo, my nie możemy czekać, lub nie zjawia się wcale. W takich wypadkach, czyli kiedy widzimy lub czujemy, że zwierzę cierpi, skontaktować możemy się z wojewódzkimi, lokalnymi organizacjami TOZ. 

Czasem dzwonimy do Inspekcji Ochrony Środowiska, która ma ograniczone kompetencje co do dzikich zwierząt. Inspektorat Weterynaryjny również nie jest w stanie każdorazowo reagować. Często interweniują lokalne organizacje, fundacje, a nawet osoby niezwiązane z żadną organizacją prozwierzęcą.

Lista organizacji ds. zwierząt, klik.

Informator prawny dla praktyków, klik

Aplikacja Animal Helper

Stworzeniu aplikacji dedykowanej zwierzętom w opałach towarzyszą nieocenione korzyści, jakie można uzyskać. Po pierwsze – mamy możliwość szybkiej reakcji, bez przedzierania się przez Internet w poszukiwaniu odpowiedniej, lokalnej organizacji, a po drugie, są duże szanse, że pomożemy zwierzakowi. Aplikacja będzie dostępna za darmo, ma posiadać sporą bazę wiedzy i rozwinięty, ale prosty interfejs, dzięki któremu szybko namierzymy odpowiednią formę pomocy na danym terenie.

Animal Helper to tak naprawdę każdy z nas. Każdy, któremu nie jest obojętny los bezbronnych i skrzywdzonych zwierząt. Każdy, kto szybko i skutecznie chce im pomóc – czytamy na stronie zbiórki.

Autorami aplikacji są Paweł Gebert, biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt, Adam Van Bendler, założyciel Fundacji Psia Krew oraz Stage Production.

Zbiórka została przedłużona. Na razie udało się zebrać 20% z potrzebnej kwoty. Pomożesz?

Link do zrzutki na aplikację Animal Helper. https://zrzutka.pl/animalhelper 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.