Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Biodegradowalna folia ze skrobi, którą można wykonać samodzielnie

biodegradowalna folia, ekologiczne opakowanie

Biodegradowalna folia ze skrobi, którą można wykonać samodzielnie

Projektant Amogh Jadhav przedstawił kolejną alternatywę dla plastikowych opakowań – biodegradowalną folię wykonaną ze skrobi pochodzącej z bulwy manioka. Według projektanta sam proces wytwarzania folii jest na tyle prosty, że możliwe będzie jej samodzielne wytwarzanie w warunkach domowych.

BANER MOBILEB1
Reklama

Cassava Sheets, bo tak nazywa się ekologiczna folia, to półprzezroczysty materiał wykonany z brazylijskiej rośliny, której jadalna bulwa zawiera nawet 40% skrobi. 

Praktyczny i ekologiczny

Niezaprzeczalną wartością materiału jest nie tylko jego duża wytrzymałość, ale i praktyczność zastosowania. Folia ze skrobi charakteryzuje się dużą rozciągliwością, dzięki czemu pakując nawet większe obiekty nie ma potrzeby rozcinania arkusza. Możliwość rolowania i składania go w płaskie ryzy znacząco ułatwia także jego transport.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Biodegradowalne opakowanie o dużej plastyczności

Według zapewnień twórcy, Cassava Sheets pod wpływem wilgoci rozpuszcza się w kilka dni. Po zużyciu można go wykorzystać m.in. jako nawóz do roślin. Arkusz biodegradowalnej folii cechuje się także dużą plastycznością. Po nadaniu mu pożądanej formy i odpowiednim osuszeniu arkusza możemy otrzymać naczynie lub miskę, które wytrzymają kilka godzin, zanim powrócą do swojej plastycznej formy.

Biodegradowalna folia do samodzielnego wykonania?

Projektant Amogh Jadhav podkreśla, że obecnie pracuje nad udoskonaleniem samego procesu tworzenia arkuszy ekologicznej folii. Ma to umożliwić jej samodzielne wykonanie w zaciszu własnego domu, mając do dyspozycji jedynie skrobię i wodę. Ta pierwsza będzie mogła pochodzić zarówno z manioku, jak i zwykłego ziemniaka.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: whitemad.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.