Carrefour Polska i odnawialne źródła energii

Jak informuje portal WNP.pl, po rozmowie z dyrektorem Działu Aktywów w Carrefour Polska, Pawłem Dolańskim (na zdjęciu poniżej), firma zobowiązała się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla w najbliższych latach. 
Paweł Dolański, dyrektor Działu Aktywów w Carrefour Polska

Carrefour Polska zobowiązał się do redukcji emisji CO2 o 40% do 2025 roku i o 70% do 2050 roku (w porównaniu z poziomem emisji z roku 2010). 

Firma planuje zredukować o 30% pobór energii do roku 2025, by zrealizować swój założony cel. W tym celu inwestuje w rozwiązania, takie jak przyjazne środowisku systemu chłodnicze czy też oświetlenie LED. To ostatnie zainstalowano już w 80% procentach sklepów tej sieci w Polsce. 

Marka stawia również na odnawialne źródła energii. Jak podaje Dolański, firma chce inwestować w systemy fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Instalacje PV zainstalowano już na dwóch sklepach Carrefour w Polsce – w Zgorzelcu i Łodzi. Natomiast pompy ciepła zamontowano w Sosnowcu, Zamościu, Olsztynie, Gdańsku oraz Warszawie przy ul. Głębockiej. 

Dodatkowo, Carrefour Polska wyposażył dwa swoje sklepy w Warszawie w stacje ładowania aut elektrycznych. 

Dodaj komentarz


You May Also Like

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.