Carrefour Polska i odnawialne źródła energii

Jak informuje portal WNP.pl, po rozmowie z dyrektorem Działu Aktywów w Carrefour Polska, Pawłem Dolańskim (na zdjęciu poniżej), firma zobowiązała się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla w najbliższych latach. 
Paweł Dolański, dyrektor Działu Aktywów w Carrefour Polska

Carrefour Polska zobowiązał się do redukcji emisji CO2 o 40% do 2025 roku i o 70% do 2050 roku (w porównaniu z poziomem emisji z roku 2010). 

Firma planuje zredukować o 30% pobór energii do roku 2025, by zrealizować swój założony cel. W tym celu inwestuje w rozwiązania, takie jak przyjazne środowisku systemu chłodnicze czy też oświetlenie LED. To ostatnie zainstalowano już w 80% procentach sklepów tej sieci w Polsce. 

Marka stawia również na odnawialne źródła energii. Jak podaje Dolański, firma chce inwestować w systemy fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Instalacje PV zainstalowano już na dwóch sklepach Carrefour w Polsce – w Zgorzelcu i Łodzi. Natomiast pompy ciepła zamontowano w Sosnowcu, Zamościu, Olsztynie, Gdańsku oraz Warszawie przy ul. Głębockiej. 

Dodatkowo, Carrefour Polska wyposażył dwa swoje sklepy w Warszawie w stacje ładowania aut elektrycznych. 

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.