Chiny na szczycie zielonego rankingu EY

Chiny pozostają na szczycie najnowszego rankingu atrakcyjności inwestycyjnej w zakresie energetyki odnawialnej, jaki opublikował EY. Zaraz za Chinami znajdują się Indie i Stany Zjednoczone. Czwarte miejsce zajmują Niemcy, a piąte Australia. Pierwsza piątka krajów pozostała taka sama od poprzedniego rankingu, czyli od maja bieżącego roku.

Od maja 2017 roku Francja przesunęła się z ósmej na szóstą pozycję. Wynika to głównie z polityki prowadzonej przez prezydenta Macrona, licznych przetargów w sektorze OZE jak i szeregu dużych przejęć w branży.

W Indiach sytuacja jest zgoła odwrotna. Jak informują analitycy z EY, druga pozycja w rankingu tego kraju jest mocno zagrożona, z uwagi na niepewną politykę co do OZE, kilka anulowanych aukcji energii wiatrowej i bardzo ostry spadek cen prądu sprzedawanego na ostatnich aukcjach.

Z kolei kraje północnej Afryki i Bliskiego Wschodu sporo zyskują w rankingu. Na przykład Egipt zajął 19 miejsce w tej edycji, a w maju zajmował miejsce 27. Jest to zasługa rozpoczęcia dużego projektu fotowoltaicznego o mocy 500 MW.

Wielka Brytania pozostała niezmiennie na dziesiątej pozycji.

– Jak pokazuje ranking, stosunek rządu do OZE jest kluczowy w kontekście atrakcyjności dla inwestorów z tego sektora – podsumował Ben Warren, redaktor raportu.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kolejny sukces Vestasa w Indiach

Następny artykuł

Elektrociepłownia zasilana biomasą powstanie w Siemiatyczach

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , ,