1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Co nowego w programie Mój Prąd 3.0? Kiedy skończą się środki?

Co nowego w programie Mój Prąd 3.0? Kiedy skończą się środki?

Kolejna edycja popularnego w kraju programu finansowania zrównoważonych źródeł energii wciąż wzbudza zainteresowanie Polaków. Ile wniosków już złożono i czy można jeszcze zgłosić się w tej edycji?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Mój Prąd 3.0 

Nabory wniosków z ogólnopolskiego programu dofinansowań ruszyły na początku wakacji, 1 lipca. Do tego czasu do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  (NFOŚiGW) wpłynęło ponad 110 tys. wniosków – to dane z 17 sierpnia. Zainteresowanie jest spore, co wskazuje, że Polacy chcą skorzystać z dofinansowania fotowoltaiki o mocy 2-10 kW lub z dofinansowania instalacji o łącznej mocy 995 MW w wysokości 3000 zł. 

Równolegle na końcu czerwca obliczono, że w Polsce jest już ponad 600 tys. posiadaczy instalacji fotowoltaicznych. W każdym letnim miesiącu przybywa kilkadziesiąt nowych prosumentów.

Nadal można złożyć wniosek

Według przewidywań NFOŚiGW jest jeszcze czas, aby złożyć wniosek, jednak ministerstwo podkreśla, że alokacja drugiej edycji programu jest na wyczerpaniu. Tegoroczny budżet został dwukrotnie zwiększony i wyniósł finalnie 1 mld 155 mln zł, co oznacza, że z dofinansowania może skorzystać prawie 180 tys. Polaków. Ponadto przewiduje się, że ten, kto złoży wniosek w ciągu miesiąca, być może zdąży skorzystać z dotacji. Wnioski składa się wyłącznie droga elektroniczną poprzez “Generator wniosków o dofinansowanie GWD (P2)” do wyczerpania alokacji, ponieważ w grudniu przewiduje się już brak środków.

Proponujemy zatem i jednocześnie zachęcamy, aby wnioskodawcy z drugiego naboru, którzy spełniają warunki regulaminu trzeciego naboru, a dotychczas nie otrzymali dofinansowania, skorzystali z dodatkowej szansy. Warto zarazem pamiętać, że – zgodnie z regulaminem trzeciego naboru programuczytamy na rządowej stronie.

Kto może skorzystać?

Z dotacji w ramach mojego Prądu 3.0 mogą skorzystać te osoby, które zainstalowały u siebie system fotowoltaiczny po 1 lutym 2020 roku a przed 22 grudnia 2021 roku. Kolejnym warunkiem jest brak uczestnictwa w poprzednich edycjach programu. 

Więcej szczegółów i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie.

źródło: gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.