Czy Polacy nadal korzystają z telegazety i co to ma wspólnego z fotowoltaiką? Columbus powraca do przeszłości, aby za pośrednictwem tego wciąż żywego medium opowiedzieć o… cenach prądu.
A gdyby tak ceny prądu były znów niskie
Nie bez powodu nowa kampania firmy Columbus kojarzy się z retro filmem “Powrót do przeszłości” (1985 r.) i dwiema późniejszymi częściami pt. “Powrót do przyszłości”. Filmowy dr Brown zbudował wehikuł czasu i przeniósł się do lat 50. Columbus w nowej kampanii przenosi się do lat 90., w których popularnym nośnikiem reklamowym była telegazeta.
Tematem przewodnim kampanii “Dostęp do przeszłości” jest energia. “Prąd tani jak ćwierć wieku temu?” – pyta Columbus i odpowiada, że to realne dzięki energii czerpanej ze słońca.
Choć dzisiaj ceny energii elektrycznej i ogrzewania gazowego poszybowały w górę, możliwy jest powrót do cen z przeszłości.
Dzięki dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej, która pokryje zapotrzebowanie domu na prąd przez cały rok, rachunki za energię można ograniczyć nawet o 90%, czyli do niezbędnego minimum – podaje Columbus.
Telegazeta wciąż żywa
Telegazeta nie bez powodu została nazwana “Internetem lat 90.” Wciąż korzysta niej blisko 3 mln Polaków. Według badań przeprowadzonych przez Kantar w 2019 roku korzystanie z telegazety zadeklarowało 2,7 mln Polaków. 85% z nich korzysta z niej przynajmniej raz w tygodniu. Reklamę Columbusa można obejrzeć na stronie o numerze 544.
W rolę szalonego naukowca wcielił się znany z wcześniejszych reklam firmy Dziadek Henryk (Wojciech Gałziński).
Jeżeli nie korzystasz z teletekstu, sprawdź szczegóły na stronie www.dostepdoprzeszlosci.pl.
Ostatnio firma zaprezentowała też nową ofertę dla zwolenników elektromobilności. Wraz z Arval Service Lease Polska Columbus proponuje klientom kompletną usługę długoterminowego wynajmu pojazdu elektrycznego, ładowanie go z własnego, zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania i montaż instalacji PV. Przeczytaj więcej o ofercie.
źródło: mat. prasowy
Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.