Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Co wspólnego ma telegazeta i fotowoltaika? Kampania Columbusa “Dostęp do przeszłości” w teletekście

Co wspólnego ma telegazeta i fotowoltaika? Kampania Columbusa “Dostęp do przeszłości” w teletekście

Czy Polacy nadal korzystają z telegazety i co to ma wspólnego z fotowoltaiką? Columbus powraca do przeszłości, aby za pośrednictwem tego wciąż żywego medium opowiedzieć o… cenach prądu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

A gdyby tak ceny prądu były znów niskie

Nie bez powodu nowa kampania firmy Columbus kojarzy się z retro filmem “Powrót do przeszłości” (1985 r.) i dwiema późniejszymi częściami pt. “Powrót do przyszłości”. Filmowy dr Brown zbudował wehikuł czasu i przeniósł się do lat 50. Columbus w nowej kampanii przenosi się do lat 90., w których popularnym nośnikiem reklamowym była telegazeta.

DtsqgKN 9urm FJq6GgBjtn4Sbgh1ucr7r9ccdenHPrXNgjbnLD76OlaKLO4Vz
“Powrót do przeszłości” (1985), fot. filmweb.pl

Tematem przewodnim kampanii “Dostęp do przeszłości” jest energia. “Prąd tani jak ćwierć wieku temu?” – pyta Columbus i odpowiada, że to realne dzięki energii czerpanej ze słońca. 

Choć dzisiaj ceny energii elektrycznej i ogrzewania gazowego poszybowały w górę, możliwy jest powrót do cen z przeszłości. 

lFc uZA94LNhvCdB6wS NYyk2PYfX7K5dxFIQY0Lv pcO cnxYogOm4Nw72TKp tG RQvT6aFA6p Zk8bi8Q5V7cy
Szalony Dziadek Henryk, fot. mat. prasowy

Dzięki dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej, która pokryje zapotrzebowanie domu na prąd przez cały rok, rachunki za energię można ograniczyć nawet o 90%, czyli do niezbędnego minimum – podaje Columbus.

Telegazeta wciąż żywa

Telegazeta nie bez powodu została nazwana “Internetem lat 90.” Wciąż korzysta niej blisko 3 mln Polaków. Według badań przeprowadzonych przez Kantar w 2019 roku korzystanie z telegazety zadeklarowało 2,7 mln Polaków. 85% z nich korzysta z niej przynajmniej raz w tygodniu. Reklamę Columbusa można obejrzeć na stronie o numerze 544. 

W rolę szalonego naukowca wcielił się znany z wcześniejszych reklam firmy Dziadek Henryk (Wojciech Gałziński). 

V2CuKR kNfYfMpqN9giTAUCgM6SYrtZ Am6xdaguRWyn27NTmVnGxFDAYOg7RKneITTz6ZSXcRGFicTdDyC7QcoWcfz aqj84M quyV9IT KFhBQ1jMDU2BaBh90Xs8iKArV51O7
Dostęp do przeszłości czy przyszłości? Fot. mat. prasowy

Jeżeli nie korzystasz z teletekstu, sprawdź szczegóły na stronie www.dostepdoprzeszlosci.pl. 

Ostatnio firma zaprezentowała też nową ofertę dla zwolenników elektromobilności. Wraz z Arval Service Lease Polska Columbus proponuje klientom kompletną usługę długoterminowego wynajmu pojazdu elektrycznego, ładowanie go z własnego, zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania i montaż instalacji PV. Przeczytaj więcej o ofercie. 

źródło: mat. prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.