1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Niezależny pojazd od ręki. Nowa oferta na rynku elektromobilności

Niezależny pojazd od ręki. Nowa oferta na rynku elektromobilności

Firma z branży PV Columbus i lider wynajmu długoterminowego Arval Service Lease Polska proponują klientom nowoczesne rozwiązanie dedykowane zwolennikom nowoczesnej energetyki i elektromobilności. Co przygotowali dla klientów indywidualnych i firm i ile można na tym zaoszczędzić?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

PV + elektromobilność

Fotowoltaika w połączeniu z samochodem elektrycznym to duet idealny. Jeżeli dołożyć do tego ładowarkę w najniższej na rynku cenie mamy perfekcyjnie dopasowane trio. Pierwszy raz na polskim rynku pojawiła się oferta, która łączy wszystkie te trzy elementy. Klient może zdecydować czy chce zamontować u siebie instalację PV, czy nie.

Arval Service Lease Polska i Columbus Energy proponują klientom kompletną, potrójną usługę długoterminowego wynajmu pojazdu elektrycznego, ładowanie go z własnego, zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania i montaż instalacji PV. Skorzystanie z usług obu firm posiada walory ekologiczne i ekonomiczne. Na takim, przyjaznym dla środowiska rozwiązaniu można zaoszczędzić ok. 7200 zł rocznie (w porównaniu do kosztów paliwa konwencjonalnego). 

ColumbusArval

Zwrot w ciągu roku

Arval podaje, że całkowity koszt zakupu i użytkowania pojazdu elektrycznego (TCO) zrównuje się z pojazdem spalinowym w ciągu pierwszego roku, a w przypadku korzystania z własnej instalacji fotowoltaicznej zwrot z inwestycji może być jeszcze szybszy.

Klientom zainteresowanym wynajmem samochodu elektrycznego towarzyszy często obawa o dostęp do stacji ładowania. W Arval od dłuższego czasu szukamy rozwiązań, które takie wątpliwości rozwiewają. Mając ładowarkę w domu lub siedzibie firmy, bardzo rzadko musimy korzystać z publicznych stacji. Jest to dodatkowo rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tankowania konwencjonalnego auta. A gdy ładowarka pobiera energię słoneczną, koszty „paliwa” spadają właściwie do zera. Dlatego współpraca z firmą Columbus jest dla nas tak ważnym krokiem – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Solutions Director, Arval Service Lease Polska.

Dzięki skorzystaniu z dofinansowania w ramach programu Mój Elektryk, klienci mogą po najniższej rynkowej cenie skorzystać z pojazdu Kia e-Niro, ładowanej za pomocą ładowarki Go Power o mocy 7 lub 11 kW. Samochód Kia e-Niro to bogato wyposażony model w wersji L, z pojemną baterią 64 kWh i mocą 204 KM. Zasięg auta to 455 km na jednym ładowaniu. 

Dopłaty z programu Mój Elektryk dostępne są bez żadnych dodatkowych formalności – klient wynajmuje samochód w Arval, a firma w jego imieniu składa wniosek o dotację.

Model Kia e-Niro w pakiecie z szybką ładowarką Go Power jest dostępny w abonamencie miesięcznym za 1 659 zł netto (umowa na okres 3 lat z limitem 15 tys. km rocznie). Jedynym kosztem dodatkowym jest 1 700 zł netto jednorazowej opłaty za ładowarkę. Co ważne, montaż instalacji fotowoltaicznej nie jest warunkiem skorzystania z promocji, a opłacalnym i ekologicznym udogodnieniem. Z kolei po zakończeniu kontraktu, ładowarka przechodzi na własność klienta, natomiast pojazd może zostać wykupiony lub wymieniony na nowy model z oferty Arval. Z okazji mogą skorzystać klienci indywidualni oraz firmy.

– Jedną z barier rozwoju elektromobilności w Polsce jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania. Z tego powodu większość posiadaczy elektryków zaopatruje się we własne, przydomowe czy firmowe punkty ładowania. To z kolei zwiększa popyt na nasze usługi, nie tylko te związane z dostarczaniem i montażem ładowarek EV, ale również na własne źródła wytwórcze. Samochód elektryczny napędzany energią z własnej instalacji fotowoltaicznej jest bowiem najlepszym rozwiązaniem zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska – mówi Arleta Czekaj-Kwiecień, Dyrektor Sprzedaży, Columbus Energy S.A.

Oferta dla klientów indywidualnych: szczegóły

Oferta dla firm: szczegóły

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności. Columbus Energy to wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.