Columbus Energy: Abonamenty na słońce czyli fotowoltaika dla każdego!

Polacy coraz częściej decydują się na własną domową i ekologiczną elektrownię. Wpływ na to mają coraz bardziej dopasowane źródła finansowania instalacji odnawialnych źródeł energii. Columbus Energy S.A., lider polskiego rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych, świętuje w tym roku dwa lata Abonamentów na Słońce, które okazały się bezkonkurencyjną ofertą na rynku polskim.

Już w 2016 roku Columbus Energy S.A. wprowadził trzy innowacyjne Abonamenty na Słońce: Słoneczny Start, Słoneczną Rodzinę i Słoneczną Przystań. Na koniec 2017 roku firma odnotowała ponad 2500 montaży mikroinstalacji fotowoltaicznych u właścicieli domów w całej Polsce.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W marcu bieżącego roku Spółka przekształciła trzy wspomniane Abonamenty na Słońce w jeden Abonament Elastyczny umożliwiający indywidualne dostosowanie mocy instalacji fotowoltaicznej do zapotrzebowania każdego przyszłego prosumenta. W Columbus Energy S.A. przyszły właściciel domowej elektrowni decyduje, ile prądu potrzebuje i jakie będzie miał oszczędności. Nowa oferta to odpowiedź Spółki na potrzeby Polaków, którzy coraz częściej inwestują w odnawialne źródła energii.

Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A., podczas wprowadzania nowej oferty powiedział: „Fotowoltaika dzisiaj się opłaca. Mamy coraz efektywniejszą technologię i coraz tańsze finansowanie. Oznacza to, że kiedy ceny prądu szybują jak szalone, naturalnym rozwiązaniem stabilności ekonomicznej w użytkowaniu energii jest sposób jej finansowania.

Prezes zwracając się do przyszłych właścicieli domowych elektrowni, dodatkowo podkreślił, że: „Mając instalację fotowoltaiczną nie musisz się martwić. Nie myślisz o cenie prądu i odpowiednich godzinach, kiedy powinieneś włączy pralkę lub zmywarkę. Jesteś wolny od zmartwień o rosnących kosztach energii. Po prostu oszczędzasz”.

Zwiększająca się ilość instalacji fotowoltaicznych w Polsce pokazuje, że elastyczne źródła finansowania odnawialnych źródeł energii to przyszłość tego sektora również w naszym kraju. Firmy wspierające prosumentów takie jak Columbus Energy S.A, mają realny wpływ na zmianę sposobów finansowania tego rodzaju inwestycji oraz na ochronę środowiska.