Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Columbus Energy i Śląskie Kamienice będą wspólnie realizowały projekt farm fotowoltaicznych

farma fotowoltaiczna CE

Columbus Energy i Śląskie Kamienice będą wspólnie realizowały projekt farm fotowoltaicznych

Columbus Energy S.A. podpisał umowę o współpracy ze spółką Farmy Fotowoltaiki, która należy do Śląskie Kamienice S.A. Firmy będą wspólnie realizowały projekty fotowoltaiczne, począwszy od znalezienia lokalizacji, a na uruchomieniu farmy kończąc.

BANER MOBILEB1
Reklama

Strony umowy – Columbus Energy

Columbus Energy jest jednym z największych graczy na polskim rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych. Ostatnio kapitalizacja spółki przekroczyła 2 miliardy złotych. W czerwcu Columbus Energy wyróżniono godłem Teraz Polska za usługę “Columbus Care”. 

O długoterminowych inwestycjach w farmy fotowoltaiczne informowaliśmy wielokrotnie, m.in. w naszej strategiimówi Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.Mamy ambicje inwestować we własne projekty farm w takim stopniu, aby w następnym roku osiągnąć wiodącą pozycję w Polsce. Dzięki współpracy z naszym partnerem – Śląskie Kamienice S.A., która specjalizuje się w modernizacji kamienic, nasze działania nabiorą rozpędu, a ich efekty będziemy mogli zobaczyć już niebawem. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Strony umowy – Śląskie Kamienice

Mająca swoją siedzibę w Katowicach, firma Śląskie Kamienice S.A. specjalizuje się w modernizacji nieruchomości. Kupuje ona stare kamienice, odnawia je, a następnie znajdujące się w nich mieszkania sprzedaje “pod klucz”. Z roku na rok firma ma coraz większe portfolio wykonanych prac, zmieniając przy tym wygląd miast na Górnym Śląsku. Spółka Farmy Fotowoltaiki jest całkowicie zależna od Śląskie Kamienice S.A.

Zainicjowanie aktywności w obszarze fotowoltaiki to ogromny impuls dla rozwoju naszej Grupy – komentuje Kamil Kita, Prezes Farm Fotowoltaiki S.A. i jednocześnie Członek Zarządu Śląskie Kamienice S.A. Mamy zamiar bardzo aktywnie inwestować w branżę fotowoltaiki, ponieważ ma ona ogromny potencjał, co widać po naszych partnerach i konkurencji. W najbliższych kilkunastu miesiącach planujemy postawić pierwsze farmy fotowoltaiczne. Pozyskanie strategicznego partnera, jakim jest Columbus Energy, było jednym z priorytetów Spółki. Teraz jesteśmy przekonani, że projekty farm fotowoltaicznych będą poddawane analizie i wdrożeniu bez zbędnej zwłoki, przez co w szybkim czasie wypracują zyski dla Spółkidodaje.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Zasady współpracy między Columbus Energy oraz Farmy Fotowoltaiki

W ramach zawartej umowy Columbus Energy oraz Farmy Fotowoltaiki będą wspólnie realizowały projekty farm fotowoltaicznych. Strony zobowiązały się do 50-procentowego finansowania kosztów inwestycji. Columbus Energy będzie odpowiedzialny za projekt techniczny, budowę i uruchomienie farm, zaś Farmy Fotowoltaiki będą z kolei poszukiwały lokalizacji pod projekty oraz pozyskiwały prawa do nieruchomości w celu ich realizacji. 

Źródło: columbusenergy.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.