Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Comfort Home – przyszłość energetyczna europejskich domów według Foton Technik

eco

Comfort Home – przyszłość energetyczna europejskich domów według Foton Technik

Dzisiaj, tj. 23 listopada, odbyła się w formule online konferencja prasowa firmy Foton Technik, a podczas niej zaprezentowano nowe, kompleksowe i przyszłościowe rozwiązania dla domu z branży OZE. Firma proponuje całościową przemianę energetyczną i cieplną dla domów jednorodzinnych oraz większych, biurowych i komercyjnych przestrzeni.

BANER MOBILEB1
Reklama

Foton Technik jest warszawską firmą z branży fotowoltaicznej. Ciągły rozwój technologii i świadomości w zakresie odnawialnych źródeł energii pozwolił opracować przyjazny środowisku plan niezależności energetycznej Comfort Home. 

Niska emisja = wysoka sprawność urządzeń

Wysokosprawne i niskoemisyjne urządzenia czynią nasze otoczenie bezpiecznym, wolnym od zanieczyszczeń i smogu. Nowoczesny i ekologiczny dom wpisuje się w założenia Zielonego Ładu, który ma za zadanie zarówno redukować zanieczyszczenia, jak i pozwalać zaoszczędzić na dostawach energii. Jak podaje Foton, niezależnie od rodzaju budownictwa, możemy wykorzystywać słoneczną energię, aby zredukować swoje opłaty za prąd. Zgodnie z założeniami definicji Comfort Home, przyszłość energetyczna opiera się na czterech kategoriach.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
alternative 21581 1280

Czym jest Comfort Home?

Pod tym hasłem kryje się zestaw rozwiązań dla budowy ekologicznego środowiska domu i niezależności energetycznej. Ideę obrazuje kilka kategorii i produktów OZE:

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama
  • kategoria energia, w której skład wchodzi instalacja fotowoltaiczna, będąca punktem wyjścia i początkiem przygody klienta z rozwiązaniami z OZE;
  • kategoria równowaga, w ramach której dokłada się pompę ciepła do instalacji, aby zwiększyć komfort cieplny w budynku;
  • kategoria niezależność w postaci magazynu energii pozwala na efektywne i indywidualne zarządzanie wytworzonymi zasobami energii;
  • aplikacja spinająca urządzenia peryferyjne razem, czyli kategoria synergia, aby klient mógł śledzić pracę urządzeń z dowolnego miejsca i urządzenia mobilnego.

Spotęgowana energia

Wszystkie 4 kategorie stanowią kompleksowe rozwiązania dotyczące wytwarzania i gospodarowania energię odnawialną. Jak podkreślają przedstawiciele Foton, a w tym Michał Skorupa, Comfort Home powstał w oparciu o ponad pięcioletnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej. Foton Technik jest częścią grupy innogy / E.ON. Jak czytamy na stronie Foton – firma zamontowała do tej pory 282 tys. modułów fotowoltaicznych na terenie Polski.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.