Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czas na zmianę. Biogaz i biometan w Polsce

Czas na zmianę. Biogaz i biometan w Polsce

Chcesz wiedzieć, jak rozwój biogazu i biometanu wpłynie na transformację sektora energetyki w Polsce? Podczas grudniowego Kongresu Biogazu dowiemy się, jak ta forma energii odnawialnej może zbudować neutralność klimatyczną. Portal Świat OZE objął wydarzenie patronatem medialnym.

BANER MOBILEB1
Reklama

Energia i klimat

Od sześciu lat eksperci zgromadzeni wokół Kongresu Biogazu i Biometanu zastanawiają się, jak rozwijać te oba sektory. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem “Biogaz i biometan – w kierunku neutralności klimatycznej”. Z powodu globalnego ocieplenia, poszukiwanie neutralnych pod względem emisji źródeł energii jest kluczowe dla wszystkich gospodarek świata. Wydarzenie odbędzie się 13-14 grudnia 2021 roku  w CKS Ossa k/Rawy Mazowieckiej.

Czy wiesz, że z niewypitego piwa może powstać biogaz? Sprawdź, jak sobie poradziła z tym Polska Grupa Żywiec.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

VI Kongres Biogazu

Jak podaje organizator, Kongres Biogazu i Biometanu to znaczące, bo największe spotkanie branży biogazowej w Europie Środkowo-Wschodniej. „Magazyn Biomasa”, który jest odpowiedzialny za to przedsięwzięcie, gromadzi co roku grono ekspertów z polskiego i europejskiego sektora biogazowego.

Tematami kongresu będą głównie: możliwości dla krajowego rynku biogazu i wykorzystania biogazu w rolnictwie, ciepłownictwie, przemyśle i transporcie.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

W wydarzeniu mogą wziąć udział inwestorzy planujący budowę biogazowni, właściciele takich obiektów, technolodzy i zarządcy biogazowni odpadowych i tych przy oczyszczalniach ścieków, rolnicy, dostawcy technologii, branża energetyczna, administracje rządowe i samorządowe oraz media.

Rejestracja na VI Kongres Biogazu.

Szczegółowy program dostępny tutaj.

źródło: mat. prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.