1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czeski gigant pomp ciepła z własnym urządzeniem grzewczym. Sprzęt jest dostępny w Polsce!

Czeski gigant pomp ciepła z własnym urządzeniem grzewczym. Sprzęt jest dostępny w Polsce!

Czeski gigant pomp ciepła z własnym urządzeniem grzewczym. Sprzęt jest dostępny w Polsce!

Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, ogłosiła, że wprowadza na polski rynek swoją autorską, innowacyjną pompę ciepła o nazwie WLTR.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Wieloletni lider na rynku pomp ciepła z własną linią produktów

Woltair działa na rynku od pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Na tej podstawie firma stworzyła własną pompę ciepła – WLTR – która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania. Firma ogłosiła, że WLTR jest już dostępna w sprzedaży dla polskich klientów.

Autorska pompa ciepła firmy była opracowywana przez kilka lat pod nadzorem Karela Náprstka, współzałożyciela i dyrektora technologicznego Woltair, który od 13 lat zawodowo zajmuje się pompami ciepła i osobiście szkoli techników instalacji. Podłączając WLTR do internetu przez sieć LAN, można ją zdalnie konfigurować, serwisować i monitorować, zapobiegając potencjalnym problemom. W przypadku przerwy w dostępie do internetu, zintegrowana karta SIM zapewnia płynne połączenie. Dzięki temu wszystkie zaawansowane funkcje są dostępne bez zakłóceń.

Oprócz zdalnego dostępu, Woltair skupił się na precyzyjnym sterowaniu pompą ciepła. Optymalna wydajność i zużycie są zatem oparte nie tylko na aktualnej temperaturze zewnętrznej, ale także na prognozie pogody dla regionu. Umożliwia to WLTR optymalizację zużycia i kosztów ogrzewania. Możliwe jest także spersonalizowanie trybu ogrzewania w zależności od trybu gospodarstwa domowego z dokładnością co do godziny. Zużycie energii jest precyzyjnie mierzone za pomocą pulsacyjnego wskaźnika mocy, zintegrowanego bezpośrednio z panelem sterowania. Klienci mogą następnie monitorować statystyki na przejrzystych wykresach.

Czego można się spodziewać po nowym produkcie firmy Woltair?

Woltair oferuje największy wybór urządzeń i rozwiązań z obszaru pomp ciepła i fotowoltaiki w Europie. Kompleksowe podejście firmy obejmuje cały proces wdrożenia, od planowania, przez konsultacje z lokalnymi ekspertami i informacje na temat dotacji, po instalację. Woltair zapewnia, że pompy ciepła mogą zostać zainstalowane w ciągu 30 dni. Jeśli tak się nie stanie, firma zwróci 50% ceny zakupu.

– Zainteresowanie tematyką pomp ciepła u polskich konsumentów w ostatnich latach znacznie wzrosło. Oczekują oni przede wszystkim urządzeń odpowiednio dopasowanych do swoich gospodarstw domowych oraz działających efektywnie. Nasza pompa ciepła WLTR jest innowacyjna w tym kontekście, że optymalizuje zużycie i wydajność urządzenia nie tylko na podstawie bieżącej pogody, ale też tej prognozowanej. Wygodne, zdalne sterowanie oraz przejrzyste monitorowanie wyników przypadną do gustu polskim użytkownikom – mówi Michał Borek, Country Manager w Woltair Polska.

Klienci mogą skorzystać z kalkulatora cen online, aby uzyskać natychmiastową wycenę dla swoich indywidualnych potrzeb energetycznych. Woltair oferuje pompy ciepła m.in. LG, Grundig, Daikin, Panasonic, Kołton, Viessmann, Alpha Innotec, Dimplex oraz nową, własną markę – WLTR.

– Czytaj także: Elektrycy nadal w górę, fotowoltaika i pompy ciepła w dół – jakich fachowców szukali Polacy w ostatnim kwartale?

Źródło: informacja prasowa – Woltaira

Fot. Woltair

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.