Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czy reklamy mogą tworzyć inteligentne miasta? AMS w projekcie Zielony Ślad

Czy reklamy mogą tworzyć inteligentne miasta? AMS w projekcie Zielony Ślad

Inteligentne miasto to miasto zrównoważone, które rozwija się, dbając o zasoby planety oraz komfort mieszkańców. Czy możemy pogodzić te cele w miejscach, które są zdominowane przez ekrany, reklamy i billboardy? Jak wykorzystać ich potencjał?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Miasto z myślą o mieszkańcach

Smart City to idea, która za nadrzędny cel stawia przed sobą potrzeby mieszkańców. Budowanie takiego miejsca ma wspierać dążenie do komfortowej jakości życia całego miejskiego społeczeństwa, uwzględniając komunikację, bezpieczeństwo, infrastrukturę, gospodarkę i środowisko. Właśnie takie możliwości daje nam technologia i cyfryzacja infrastruktury miejskiej.

AMS stawia na cyfrowe

AMS jest liderem reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce i działa w obszarze klasycznego oraz cyfrowego OOH. Firma posiada blisko 23 tys. powierzchni ekspozycyjnych i jako jedyna dysponuje nośnikami z każdego segmentu rynku. Za swoją misję, zespół AMS uważa wspieranie tworzenia miast inteligentnych, dzięki dostarczaniu ekologicznych, interaktywnych, zoptymalizowanych i funkcjonalnych rozwiązań. 

Jednym z nich jest Innowacyjny System Informacji Pasażerskiej, które znajdują się na wiatach krakowskich przystanków. Na ekranach pojawiają się informacje dla pasażerów na temat lokalizacji autobusów, aktualnych rozkładów jazdy i utrudnień na drodze. Dzięki temu rozwiązaniu, każdy podróżujący ma dostęp do najpotrzebniejszych informacji na wyciągnięcie ręki. 

Jak zazielenić miasta?

Działalność AMS to nie tylko reklama, ale również realny wpływ na kształtowanie krajobrazu miejskiego poprzez meblowanie polskich miast, budowanie wiat przystankowych, tworzenie nowoczesnych rozwiązań łączących świat offline z online, aktywny udział w debatach, konferencjach i spotkaniach na temat współczesnego miasta oraz niezliczone akcje społeczne i działania proekologiczne w duchu nature based solution.

Taką inicjatywą są chociażby “zielone przystanki”, które zdobią żywe rośliny. Eko-wiaty AMS zawitały już w pięciu polskich miastach. Zielone dachy magazynują około 4500 litrów wody deszczowej, absorbują 144 kg CO2 rocznie, zmniejszają zapylenie powietrza wokół wiaty o nawet 20%, a w upalne dni obniżają temperaturę powietrza o 3-5 °C. Są też samowystarczalne, wytrzymałe na warunki atmosferyczne, stanowią azyl dla owadów i wprowadzają zieleń w miejsca, w których byłoby to praktycznie niemożliwe. 

AMS dba także o ślad węglowy reklam. EKO Backlight to billboard, który wykorzystuje energooszczędne oświetlenie LED oraz certyfikowany ekologicznie druk materiałów reklamowych. To w efekcie przekłada się na ograniczenie do 684 ton CO2 w roku. 

Rozwiązania zastosowane przez AMS dostarczają różnorodnych korzyści zarówno reklamodawcom, jak i mieszkańcom. Znakomicie udowadniają też, że OOH nie musi być ingerencją w tkankę miejską uderzającą w jej wrażliwe punkty, lecz inwestycją w przestrzeń wspólną. 

Odpowiedzialność ekologiczna i społeczna

Dla zespołu AMS ważne jest działanie dla ludzi, stąd tak duże zaangażowanie w sprawy społeczne. Firma ma w swojej historii zrealizowała już wiele inicjatyw, które miały wspierać mieszkańców miast, dbając o ich rozwój i edukację. 

Często w AMS powtarzamy, że to co robimy, to nie tylko biznes. Tak myślimy i czujemy. Budowanie społeczeństwa obywatelskiego zaczyna się w nas, a dawanie przykładu osobistego zaangażowania jest najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu. […] Będąc jednym z mediów, chcemy pozytywnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, kształtować ją i zachęcać do zmian – zdradziła Karolina Goźlińska z zespołu AMS.

AMS jest dba też o odpowiedzialność środowiskową i monitoruje swój ślad węglowy, czyli emisje gazów cieplarnianych, które powstają w trakcie działania firmy.

Również w codziennym życiu, naszym biurowym realizujemy myślenie proekologiczne. Nie pijemy wody z plastikowych butelek, ale korzystamy z tej, która jest w kranach. Nie mamy też koszy na śmieci w naszych biurach, ale segregujemy śmieci w specjalnych pojemnikach, które ustawione są na korytarzach. Dojeżdżamy do pracy roweramimówi Grażyna Gołębiowska, Dyrektor Marketingu AMS.

Firma AMS jest członkiem projektu Zielony Ślad, który powstał z potrzeby wspierania i inspirowania przedsiębiorców podejmujących działania proklimatyczne i prośrodowiskowe. Świat OZE jest patronem tej inicjatywy.

Fot. główne: AMS

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.