Dlaczego warto ogrzewać dom powietrzną pompę ciepła

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest wybór systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. Warto wtedy wybrać urządzenie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE) i przy niskich kosztach ogrzewania zapewni wysoki komfort użytkowania przez długie lata.

Przekonaj się, jakie korzyści niesie za sobą wybór powietrznej pompy ciepła Airmax2, jaki komfort i oszczędność zyskujesz.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Kompleksowe rozwiązanie

Pompa ciepła Airmax2 ogrzeje Twój dom i zapewni ciepłą wodę użytkową.

Dla każdej rodziny 

Dobór mocy pompy ciepła uzależniony jest głównie od zapotrzebowania cieplnego budynku, przez większość czasu pompa pracuje bowiem na potrzeby centralnego ogrzewania. Należy jednak uwzględnić również dodatek mocy na potrzeby c.w.u. Przy standardowym budynku o powierzchni 160m2 zamieszkiwanym przez cztery osoby, możemy przyjąć projektowe obciążenie cieplne na poziomie 8kW i dodatek na c.w.u. 1kW. Podsumowując uzyskamy wymaganą moc równą 9kW. Dobierając moc pompy powietrznej należy zwrócić uwagę na zmienność jej mocy w zależności od temperatury powietrza zewnętrznego. W tym przypadku odpowiedni będzie model 15GT o mocy nominalnej 14kW.

Co bardzo ważne pompa ciepła pracuje nawet, gdy temperatura powietrza wynosi     -20oC. Jeżeli jej moc w niższych temperaturach będzie zbyt niska w stosunku do potrzeb budynku, to uzupełnić ją może grzałka elektryczna (zabudowana w urządzeniu). W praktyce zdarza się to bardzo rzadko.

Pompa ciepła Airmax2  jest komfortowym rozwiązaniem również dla budynku o mniejszym zapotrzebowaniu na energię cieplną. Stosuje się wtedy pompę ciepła o mniejszej mocy. Typoszereg zawiera modele o mocach: 6, 8, 11 i 14kW.

Gdzie ja to postawię?!

Zapewne w ogródku, tuż obok budynku. Montaż powietrznej pompy ciepła do c.o. nie jest bardzo skomplikowany, ani drogi – nie wymaga odwiertów lub niszczenia trawnika. Wystarczy trochę miejsca przy domu i znajomy specjalista, który montaż wykona w 1-2 dni.

Pompa ciepła zrobi to za Ciebie

Wybierając Airmax2 przygotuj się na maksimum komfortu. Oprócz tego, że ta pompa ciepła ogrzeje Twój dom i zadba o ciepłą wodę przez cały rok, to wyposażona w intuicyjny sterownik, umożliwi Ci wygodne zarządzanie całym systemem grzewczym.
Najważniejsze funkcje, jakie ma pompa ciepła to m.in.: programowanie różnych schematów ogrzewania (z grzejnikami, podłogowe, mieszane, c.w.u.), sterowanie godzinowe pracą (c.o. i c.w.u.), możliwość sterowania obiegami grzewczymi, dostosowywanie się parametrów do warunków zewnętrznych- krzywa grzewcza, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u. i dodatkową grzałką zbiornika c.w.u., automatyczny proces odszraniania parownika.

W Twoim telefonie

Sterować pompą ciepła Galmet możesz praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Moduł internetowy umożliwia sterowanie drogą internetową z poziomu przeglądarki lub jeszcze wygodniej poprzez dedykowaną aplikację w Twoim telefonie.

Ile zaoszczędzę wybierając pompę ciepła?

Zyskasz nie tylko finansowo, ale otrzymujesz również urządzenie, które korzysta z odnawialnego źródła energii (OZE) i jest praktycznie bezobsługowe, a więc zapewnia maksimum komfortu. W każdym przypadku korzyści finansowe będą różne zależą bowiem od wielu czynników. Dla przykładu dla pompy Airmax2 15 GT, sezonowy współczynnik efektywności (SCOP) wynosi 4 przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa ciepła, pobierając zatem średnio 1kWh energii elektrycznej, wytworzy 4kWh energii cieplnej. Zdecydowana większość energii jest, więc darmowa i pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Czy mogę zyskać jeszcze więcej?

Pompa ciepła Airmax2 idealnie wpasowuje się w programy dotacji dla najlepszych urządzeń, które realizowane są na terenie całego kraju. Stanowi idealną podstawą wydajnego i ekonomicznego Hybrydowego Systemu Grzewczego, który gwarantuje jeszcze większe oszczędności. Jej najwyższe parametry potwierdza certyfikat niezbędny w programach dofinansowań. O pomoc w uzyskaniu dotacji warto zwrócić się do działu dofinansowań firmy Galmet.