Duńczycy sprzedali ostatnią farmę wiatrową w Polsce

Athena Investments, duński fundusz inwestycyjny, sprzedał ostatnią farmę wiatrową, którą miał w Polsce. Wcześniej wśród aktywów Atheny w naszym kraju znajdowało się ponad 120 MW mocy wytwarzanej przez wiatraki.

Duński fundusz inwestycyjny, który początkowo funkcjonował pod nazwą Greentech Energy Systems A/S, poinformował o sprzedaży niewielkiej farmy wiatrowej Połczyno. Inwestycja zrealizowana i uruchomiona została już ponad 10 lat temu, a jej łączna moc wynosiła 1,6 MW. Na farmie zamontowane były jedynie dwie turbiny wiatrowe firmy Enercona. Póki co Athena Investments nie poinformowała kto jest nabywcą, ale umowa sprzedaży ma być sfinalizowana jeszcze w tym kwartale.

Dwa wiatraki w pierwszych trzech kwartałach tego roku wyprodukowały 1,754 GWh energii elektrycznej. Jest to wynik trochę słabszy od analogicznego okresu w zeszłym roku, kiedy uzyskano z nich 2,103 GWh. Farma od początku objęta była programem zielonych certyfikatów.

Wcześniej duński fundusz inwestycyjny posiadał w naszym kraju spore aktywa z sektora energii wiatrowej, m.in. farmy wiatrowe w Pucki, Smolęcinie, Ustce i Parnowie o łącznej mocy 120 MW. W 2016 roku sprzedał je jednak EDF Energies Nouvelles, francuskiej Grupie Energii Odnawialnej.

Aktualnie Athena Investments wśród swoich aktywów na świecie ma farmy wiatrowe oraz fotowoltaiczne we Włoszech i w Hiszpanii. Ich łączna moc to 263 MW.


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!