Duke finalizuje swoją dużą instalację „Frontier” w Oklahomie

Jak donosi Duke Energy Renewables, właśnie zakończone zostały prace nad farmą wiatrową Frontier w Oklahomie. Instalacja ta posiada łączną moc 200 MW i zbudowana została w oparciu o turbiny V126-3.3 MW firmy Vestas.

Na farmie, która ulokowana jest w hrabstwie Kay w stanie Oklahoma, zainstalowano 61 turbin Vestasa. W budowie uczestniczył szereg firm; głównym podwykonawcą odpowiedzialnym za prace przy farmie był Wanzek Construction, a wsparcie developerskie zapewniał Amshore US.

Elektryczność produkowana na opisywanej farmie sprzedawana będzie władzom miasta Springfield (a dokładniej miejskiemu operatorowi) na podstawie umowy podpisanej na okres 22 lat.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Czarna pszczoła powróciła do Polski na dobre?

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea) prawdopodobnie już na stałe wróciła do Polski. W 2002 roku uznano ją za gatunek wymarły. W 2005 roku zanotowano pierwsze po 70 latach przypadki jej występowania na terenie naszego kraju. W 2018 roku odnaleziono 28 nowych stanowisk. To pozytywna wiadomość, ponieważ zadrzechnia mimo groźnego wyglądu jest nieszkodliwa i w dodatku pożyteczna.