Duke finalizuje swoją dużą instalację „Frontier” w Oklahomie

Jak donosi Duke Energy Renewables, właśnie zakończone zostały prace nad farmą wiatrową Frontier w Oklahomie. Instalacja ta posiada łączną moc 200 MW i zbudowana została w oparciu o turbiny V126-3.3 MW firmy Vestas.

Na farmie, która ulokowana jest w hrabstwie Kay w stanie Oklahoma, zainstalowano 61 turbin Vestasa. W budowie uczestniczył szereg firm; głównym podwykonawcą odpowiedzialnym za prace przy farmie był Wanzek Construction, a wsparcie developerskie zapewniał Amshore US.

Elektryczność produkowana na opisywanej farmie sprzedawana będzie władzom miasta Springfield (a dokładniej miejskiemu operatorowi) na podstawie umowy podpisanej na okres 22 lat.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.