Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #13

Eko

Ekowydarzenia #13

Kolejny tydzień i kolejna porcja wiedzy i inspiracji. Wśród wydarzeń znajdziesz te dotyczące energetyki, instalacji fotowoltaicznych, ochrony środowiska i walki o czyste powietrze czy odpowiedzialnej mody. Wybierz najciekawsze dla siebie. 

swiat oze cfs wrze 420x250 1swiat oze cfs wrze 925x200 1
Reklama

22-23 lutego

21. Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

Temat przewodni tegorocznego Kongresu brzmi: „Rok 2021: Przełom w polskiej energetyce”. Ten rok będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych zmian związanych zarówno z otoczeniem legislacyjnym, implementacją Europejskiego Zielonego Ładu, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, gaz i wodór. Dowiedz się, co na ten temat mówią eksperci. 

Organizator: Europejskie Centrum Biznesu

Wydarzenie: klik

23 lutego, godz. 18:00

Co Twoja firma zyska z instalacją fotowoltaiczną? – bezpłatny webinar

columbus webinar

Czy instalacja fotowoltaiczna dla biznesu naprawdę się opłaca? Jak oceniają inwestycję w instalację fotowoltaiczną właściciele firm? Jaka jest oferta instalacji fotowoltaicznych przeznaczonych dla biznesu? Odpowiedzi na te pytania będą szukali Tomasz Kordaś, Regionalny Kierownik Sprzedaży B2B Columbus Energy oraz jego goście Wojciech Kluk, właściciel fabrykarowerow.com i Andrzej Bieńkowski, prezes zarządu B plus B Sp. z o.o. 

Organizator: Columbus dla biznesu i Columbus Energy

Wydarzenie: klik

23 lutego, godz. 17:30 

Rola partycypacji społecznej w transformacji klimatycznej

Tym razem tematem spotkania Krakowskiego Panelu Klimatycznego będzie rola partycypacji społecznej w procesie transformacji klimatycznej.

Co przyczyniło się do sukcesu Krakowskiego Alarmu Smogowego? Czy doświadczenia Krakowskiego Alarmu Smogowego można wykorzystać do przyspieszenia transformacji klimatycznej w Krakowie? Na czym polega demokracja partycypacyjna? Jakie narzędzia wzmacniające zaangażowanie i aktywność społeczną można wykorzystać do przyspieszenia transformacji klimatycznej?

Organizator: Instytut Polityk Publicznych i Zeroemisyjni

Wydarzenie: klik

Formularz zgłoszeniowy: klk

24 lutego, godz. 15:30

Z widokiem na miasto bez smogu – debata

z widokiem

Polskie miasta w czołówce rankingów najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Czy można to zmienić? Czy działania na szczeblu unijnym mają realny wpływ na jakość powietrza w regionie? Jak społeczeństwo może angażować się działania na rzecz czystego powietrza? 

Organizator: Komisja Europejska w Polsce i BoMiasto

Wydarzenie: klik

Relacja: klik

24 lutego, godz. 10:00

Fotowoltaika w Rolnictwie

Pierwsze spotkanie z cyklu Odnawialne źródła energii w gospodarstwie rolnym. W programie:

– blok ekonomiczny – ile trzeba wydać na panele? skąd pozyskać dotacje?, leasing, warunki kredytowe,

– blok prawny – uwarunkowania prawne, przekraczanie progu wielkości mocy, umowy dzierżawy gruntów pod farmy, podatki,

– blok techniczny – określenie zapotrzebowania na energię, jakość paneli, potrzebny osprzęt, parametry konstrukcyjne dachu.

Organizator: Top agrar Polska

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

26 lutego, godz. 18:00

Sustainable Fashion Talks – panel dyskusyjny 

osnova

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby być bardziej odpowiedzialnym konsumentem? Jak nie zginąć w gąszczu ekokomunikatów? Na co zwracać uwagę? Co jest naprawdę ważne, a jakie działania marek to zwykły PR i greenwashing? A może tworzysz markę odzieżową i chciałbyś/ałabyś wprowadzić w niej zrównoważone rozwiązania? Na te pytania odpowiedzą eksperci. 

Organizator: Osnowa

Wydarzenie: klik

Zapisy: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.