Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ekowydarzenia #23

Ekowydarzenia #23

Nadchodzący tydzień to doskonała okazja, aby przeanalizować stan polskiej energetyki i otoczenia, w którym żyjemy. Wątpliwości pomogą rozwiać konferencje i webinary poświęcone energii odnawialnej oraz te, dotyczące ekologii, ogrodnictwa i bioróżnorodności.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

24 – 28 maja

Energy Week 2021 – PATRONAT MEDIALNY

Rozpoczynający się w poniedziałek i trwający do piątku Energy Week to jedna z większych inicjatyw dotyczących energii w kraju. Podczas tegorocznej edycji SKN energetyki poświęci uwagę nadchodzącej transformacji energetycznej. A w tym: energetyce obywatelskiej, inwestycjom w OZE oraz elektromobilności.

Link do wydarzenia: klik

K6gge3q2Sm8oYVRujYQYmXYBVxGvo930kudryAW8yNYP lk6LhF aYKMPuIOT2QmCNxmJ8ZIjruFjq0LTMJDjGKShKBLOyyI6Toi9TRKcE 5mtn6KceQDW59sjWs7w

24-15 maja

Europejski Kongres Gospodarczy

Główne tematy kongresu to:

Plan odbudowy dla Europy
Europejski Zielony Ład
Międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii
Digitalizacja gospodarki
Konsument w czasach „nowej normalności”

Szczegółowy program: klik

26 maja, godz. 11:00

V Konferencja Eco Future Meet: Ekologia w ogrodzie

W czasie spotkania omówione zostanie ekologiczne ogrodnictwo, czyli sposób na uprawę roślin i warzyw w zgodzie z naturą. Prelegenci opowiedzą, na czym polega ochrona bioróżnorodności poprzez wykorzystanie specjalnych hoteli dla owadów. Skupimy się także na sposobach, na uprawę własnej żywność przy wykorzystaniu ekologicznych metod.

Prelegenci: Beata i Paweł Bereś − właściciele Portalu Działka i Ogród Naszą Pasją

Link do wydarzenia: klik

Online: klik

29 maja, godz. 19:00

WYMIANA IDEI #02: ekologia 

Czy rzeki powinny mieć osobowość prawną a zwierzęta prawo głosu? Czy ludzkość wypowiedziała naturze wojnę, którą już przegrała? Czy możemy coś jeszcze zrobić, czy może jest już za późno?

Uczestnicy spotkania porozmawiają o ekologii. O ocieplaniu się klimatu, całkiem pesymistycznych i lekko optymistycznych wizjach przyszłości, ale też… o kulturze. W rozmowie udział wezmą: dziennikarz tygodnika „Polityka” i prezes Fundacji Batorego Edwin Bendyk, kuratorka i jedna z inicjatorek ruchu „Kultura dla klimatu” Aleksandra Jach. Prowadzenie: dramaturg Teatru Zagłębia Wojtek Zrałek-Kossakowski

Link do wydarzenia: klik

fmgA8ghtKrcnv IWfedqD

26-27 maja, godz. 9:00

Konferencja: Fotowoltaika dziś i jutro

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Bielsko-Biała oraz ZIAD Bielsko-Biała SA zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji. Wśród tematów m.in.: Aktualne uwarunkowania prawne dla inwestycji fotowoltaicznych; Techniczne, ekonomiczne i prawne aspekty magazynowania energii ze źródeł odnawialnych, Bezpieczeństwo i jakość, Współpraca układów fotowoltaiki z siecią OSD, Magazynowanie energii PV.

Szczegółowy program: klik

Rejestracja: klik

25 maja, godz. 14:00

Jak skrócić czas zwrotu inwestycji w fotowoltaikę dla firm z 10 do 4 lat?

Optymalizacja zużycia energii jest jednym z czynników, które wpływają na znaczące obniżenie kosztów funkcjonowania firmy, do których dąży większość przedsiębiorców. Własne źródło prądu, takie jak instalacja fotowoltaiczna, ułatwia to zadanie. Jeśli zastanawiasz się, czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim biznesie, weź udział w webinarze i dowiedz się, jak skrócić czas zwrotu inwestycji z 10 do 4 lat.

W webinarze weźmie udział Pan Andrzej Malcherek, właściciel firmy Profplast, która specjalizuje się w produkcji tworzyw sztucznych. Od ponad roku przedsiębiorstwo korzysta z instalacji fotowoltaicznej i stawia na innowacyjne rozwiązania, które są częścią kompleksowej transformacji energetycznej firmy. 

Link do wydarzenia: klik

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.