1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryczny skuter Seata: dynamiczny i zeroemisyjny MÓ

Elektryczny skuter Seata: dynamiczny i zeroemisyjny MÓ

MÓ to nowa propozycja Seata o dość nietypowej nazwie. Elektryczny pojazd może pochwalić się całkiem niezłymi wynikami. W szczególności tym, że jeździ szybko, zwinnie i bez emisji spalin.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Elektryczny skuter

Elektryczny skuter Seata jest pierwszym tego typu pojazdem marki. E-skuter jest odpowiednikiem motocykla o pojemności 125 cm3. Do ekologicznej jazdy na nowej wersji 125, trzeba posiadać prawo jazdy kategorii A1 (na motocykl).

E-skuter wypada całkiem dobrze, jeśli wziąć pod uwagę jego możliwości na drodze. W porównaniu do pierwotnej, spalinowej wersji, przejażdżka nową 125 odbywa się bez szkód dla środowiska.

Pojazd rozpędza się do 59 mil na godzinę, czyli do prawie 95 km. Zasięg e-skutera pozwala na przejazd 125 km na jednym ładowaniu. Moc szczytowa silnika wynosi 9kW. Przyspieszenie 0-50 km/h to 3,9 sek., a pojemność akumulatora litowo-jonowego to 5.6 kWh.

P6yi4II60FyZfgYZVaIRsbh0jxYEQ7GC HNocmoBeOqflz8e6N2ciKEdWNZoBLYD7F0qZQQfEJ6E0E9 ImwvNK9aj3gR H3Ggj05u3RUslw
Jedna z wersji kolorystycznych e-125, fot. seat.co.uk

Wygoda i ekologia

Baterię, która zasila pojazd, można w łatwy sposób wyjąć ze środka i naładować w dowolnym miejscu. Co ważne, marka zadbała o to, aby 40-kg baterię można było łatwo przenosić w formie walizki na kółkach. Ze względu na jej wagę, to rozwiązanie może być dla wielu osób istotnym udogodnieniem, które ułatwia swobodne przenoszenie i ładowanie baterii.

RYcb5UGZqbo0T7kNrWOWZhoVFzsD7hWvdgwxhV1rK 3 HMJYejinlI3JawMrw0 B9QgzEykSF3CwkKsih WqLVZGMRo9qyDPW9nhsZKon7UseepKmI9lvYIVwXUFeoX9BsaWutar
Miejsce na dwie osoby, fot. seat.co.uk

Seat T MÓ 125 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Daring Red, Dark Aluminium oraz Oxygen White. W pojeździe znajduje się gniazdo USB, wyświetlacz LCD, aplikacja do obserwowanie trasy skutera, bieg wsteczny ułatwiający manewrowanie po wąskich ulicach, spory kufer na dwa kaski i wiele innych gadżetów.

MÓ to nasza odpowiedź na wymagania nowoczesnej mobilności miejskiej. Biorąc pod uwagę termin wyznaczony przez rząd Wielkiej Brytanii na 2030 rok, dwukołowy pojazd elektryczny to doskonały sposób na rozwinięcie oferty Seata i odejście od konwencjonalnego napędu. To kolejny krok na naszej drodze do elektryfikacji – wyjaśnił Richard Harrison, dyrektor zarządzający SEAT UK.

Czytaj też: Wielka Brytania dąży w szybkim tempie do bezemisyjności na drogach

MÓ kosztuje 4996 funtów (26904 zł) wraz z rządową dotacją “EV OLEV” lub w przypadku płacenia miesięcznych rat – 95 funtów (511 zł) miesięcznie przez 48 miesięcy. Dostepny jest na razie w Anglii, Walii i Szkocji.

źródło i fot.: seat.co.uk, ebiketips.road.cc

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.