Energa uruchomiła nowy punkt ładowania samochodów

Jak poinformowała Energa, kilka dni temu został udostępniony nowy punkt ładowania samochodów elektrycznych. W Centrum Handlowym Auchan Gdańsk uruchomiono siódme z kolei takie miejsce. Dzięki inwestycji o mocy 22 kW, ładowanie akumulatorów będzie możliwe jednocześnie w dwóch samochodach w standardzie Typ 2/Mennekes albo Typ 1 przy użyciu odpowiedniej przejściówki.

Centrum Handlowe Auchan jest pierwszym obiektem handlowym na Pomorzu, które oferuje swoim klientom takie możliwości. Informacja, która w szczególności zainteresuje posiadaczy samochodów elektrycznych to fakt, że ładowanie za pośrednictwem sieci Energa jest bezpłatne. Miejsca parkingowe są wyraźnie oznakowane, a obsługa terminala jest intuicyjna i wsparta instrukcją.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jak informuje Energa, jedynym warunkiem korzystania z terminala jest pozyskanie specjalnej karty identyfikacyjnej, którą można pozyskać za pośrednictwem strony emobility.pl

W Trójmieście poza punktem przy ulicy ul. Szczęśliwej 3 w Gdańsku działa sześć innych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Należy wiedzieć, że nowo otwarty terminal umożliwia naładowanie baterii w czasie od dwóch do czterech godzin. Nie jest więc to ładowanie ekspresowe jak w przypadku terminali w innych lokalizacjach Trójmiasta. Na ładowanie 80% akumulatorów w czasie krótszym niż pół godziny można liczyć na stacjach Lotos w Gdańsku (al. Zwycięstwa 13) i Gdyni (al. Zwycięstwa 165) oraz pod Olivia Business Center przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku (dwie ładowarki).