Europejski sukces Tesli

Rozpowszechniająca się świadomość ekologiczna połączona z odpowiedzialną troską za planetę przejawia się na rozmaity sposób. W tym obrębie mieszczą się działania związane z recyklingiem i właściwym gospodarowaniem odpadami, dążenia do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym oraz tak proste z pozoru rzeczy, jak właściwe zagospodarowywanie resztek jedzenia lub korzystanie z naturalnych kosmetyków.

Również poruszanie się po mieście może być prowadzone w sposób ekologiczny. Pomagają w tym elektryczne pojazdy komunikacji miejskiej, ale także samochody hybrydowe i elektryczne, wśród których prym wiodą pojazdy marki Tesla.

Firma zarządzana przez Elona Muska może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Wśród nich znajduje się nie tylko wyprodukowanie już 300 000. egzemplarza samochodu marki Tesla oraz wybitne osiągi pojazdów, ale także niewątpliwy wzrost zaufania do tej marki. Zwłaszcza ostatni czynnik można bardzo łatwo zaobserwować w Europie, ponieważ – jak podaje portal Automotive News – właśnie tam w 2017 roku sprzedaż elektrycznych Tesli Model S znacząco się zwiększyła, na niekorzyść porównywalnych z nią niemieckich luksusowych sedanów produkowanych przez koncerny, takie jak: BMW, Mercedes i Audi.

Analizy firmy JATO wskazały, że w roku ubiegłym o 30% wzrosła sprzedaż Modelu S w Europie, osiągając wynik ponad 16,1 tys. egzemplarzy. W analogicznym okresie Mercedes S sprzedał się w ilości 13,3 tys. egzemplarzy (generując wzrost o 3%), a BMW 7 w jedynie 11,7 tys. egzemplarzy (co przekłada się na spadek sprzedaży o 13%).

Samochody Tesla Model S coraz częściej pojawiają się na europejskich drogach, nawet pomimo cofnięcia państwowych dopłat na pojazdy tej marki, jak miało to miejsce w przypadku niemieckiego rynku. Na wzrost zainteresowania z pewnością ma także wpływ zataczająca coraz szersze kręgi afera dieslowa – producenci aut w testach sztucznie zaniżali wyniki emisji spalin, aby zachęcić klientów do zakupu.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!