Europejski sukces Tesli

Rozpowszechniająca się świadomość ekologiczna połączona z odpowiedzialną troską za planetę przejawia się na rozmaity sposób. W tym obrębie mieszczą się działania związane z recyklingiem i właściwym gospodarowaniem odpadami, dążenia do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym oraz tak proste z pozoru rzeczy, jak właściwe zagospodarowywanie resztek jedzenia lub korzystanie z naturalnych kosmetyków.

Również poruszanie się po mieście może być prowadzone w sposób ekologiczny. Pomagają w tym elektryczne pojazdy komunikacji miejskiej, ale także samochody hybrydowe i elektryczne, wśród których prym wiodą pojazdy marki Tesla.

Firma zarządzana przez Elona Muska może poszczycić się wieloma osiągnięciami. Wśród nich znajduje się nie tylko wyprodukowanie już 300 000. egzemplarza samochodu marki Tesla oraz wybitne osiągi pojazdów, ale także niewątpliwy wzrost zaufania do tej marki. Zwłaszcza ostatni czynnik można bardzo łatwo zaobserwować w Europie, ponieważ – jak podaje portal Automotive News – właśnie tam w 2017 roku sprzedaż elektrycznych Tesli Model S znacząco się zwiększyła, na niekorzyść porównywalnych z nią niemieckich luksusowych sedanów produkowanych przez koncerny, takie jak: BMW, Mercedes i Audi.

Analizy firmy JATO wskazały, że w roku ubiegłym o 30% wzrosła sprzedaż Modelu S w Europie, osiągając wynik ponad 16,1 tys. egzemplarzy. W analogicznym okresie Mercedes S sprzedał się w ilości 13,3 tys. egzemplarzy (generując wzrost o 3%), a BMW 7 w jedynie 11,7 tys. egzemplarzy (co przekłada się na spadek sprzedaży o 13%).

Samochody Tesla Model S coraz częściej pojawiają się na europejskich drogach, nawet pomimo cofnięcia państwowych dopłat na pojazdy tej marki, jak miało to miejsce w przypadku niemieckiego rynku. Na wzrost zainteresowania z pewnością ma także wpływ zataczająca coraz szersze kręgi afera dieslowa – producenci aut w testach sztucznie zaniżali wyniki emisji spalin, aby zachęcić klientów do zakupu.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.