Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Fotowoltaika – Poznań walczy ze smogiem

Fotowoltaika – Poznań walczy ze smogiem

Darmowy sposób pozyskiwania prądu skutecznie zachęcił mieszkańców Poznania do produkcji własnej energii poprzez inwestycje w fotowoltaikę. Dla mieszkańców Wielkopolski, panele fotowoltaiczne to przede wszystkim oszczędności na rachunkach za prąd przez ponad 30 lat.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Fotowoltaika w Poznaniu to same zalety!

Popularność fotowoltaiki w Poznaniu systematycznie rośnie. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski stawiają na ekologiczny i darmowy prąd ze słońca, który pozwala im na uniezależnienie się od podwyżek cen prądu na lata. Inne powody, które skłaniają Poznaniaków do inwestycji w instalację fotowoltaiczną to między innymi szybki zwrot inwestycji, niskie koszty eksploatacji obiektu czy podniesienie wartości nieruchomości.

Fotowoltaika Poznań – dofinansowania

Fotowoltaika w Poznaniu to inwestycja z pewnym i szybkim zyskiem. Mieszkańcy miasta mają możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej i odliczenia instalacji od podstawy podatku. Mogą także wziąć udział w nowej edycji programu „Mój Prąd”, która ruszy już w I kwartale 2022 roku.

Columbus – fotowoltaika w Poznaniu

Columbus działa na terenie całego kraju, a swoich doradców ma także w Poznaniu. Instalację dostarcza i zrealizuje “pod klucz” – od wykonania projektu i załatwienia wszelkich formalności po kompleksową opiekę posprzedażową w ramach usługi Columbus Care.

Co zyskasz z Columbus?

  • monokrystaliczne panele fotowoltaiczne,
  • kompleksowa gwarancja na wszystkie komponenty instalacji wraz z montażem,
  • szybki montaż po sfinalizowaniu umowy,
  • korzystne finansowanie,
  • Columbus Care – opieka nad rachunkami oraz prawidłową pracą Twojej instalacji fotowoltaicznej, odznaczona godłem “Teraz Polska”. 

Fotowoltaika w Poznaniu i okolicach

Coraz więcej mieszkańców Poznania i okolic stawia na fotowoltaikę i darmową, czystą energię ze słońca. W ten sposób przyczyniają się również do zmniejszenia emisji CO2. Na to rozwiązanie zdecydowała się m.in. Pani Hanna, która na swoim domu ma zamontowaną instalację fotowoltaiczną o mocy 4,05 kWp w pełni pokrywającą jej zapotrzebowanie na prąd.

fotowoltaika poznań

Pan Tadeusz to kolejny mieszkaniec Wielkopolski, który zdecydował się na darmowy prąd ze słońca. Jego instalacja o mocy 4,06 kWp produkuje ekologiczną energię, która zasila wszystkie urządzenia w domu klienta. Dzięki fotowoltaice Pan Tadeusz oszczędza na rachunkach za prąd nawet do 90%.

aktualne zdjecie portal 1800x900 5 1

Poznań inwestuje w fotowoltaikę i inne odnawialne źródła energii

Od kilku lat można zauważyć jak włodarze miast walczą ze smogiem. Robią to m.in. przez rozdawanie sadzonek roślin czy kampanie outdoorowe mające na celu zwiększenie świadomości ludzi. Mieszkańcy najbardziej zanieczyszczonych miast mogą również korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską w dniach, gdy przekroczone są normy emisji pyłów.

We wrześniu 2018 roku Poznań znajdował się na 36. miejscu spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE. To wpłynęło na zwiększenie działań w zakresie ograniczenia emisji CO2 oraz innych szkodliwych substancji. Z tego względu w mieście wprowadzono ograniczenia i zakazy związane z ogrzewaniem za pomocą kotłów na paliwa stałe. Pompa ciepła w Poznaniu stała się popularną metodą ogrzewania budynków. Jest to urządzenie cenione głównie za niskie koszty eksploatacji oraz brak szkodliwych emisji. W połączeniu z fotowoltaiką, pozyskanie ciepła dzięki pompie jest praktycznie darmowe.

Potrzebę inwestowania w bardziej ekologiczne źródła energii dostrzega m.in. Koalicja Antysmogowa Bye Bye Smog z Poznania, która domaga się inwestowania w poprawę jakości powietrza. Rocznie z powodu smogu przedwcześnie umiera ok. 700 mieszkańców Poznania, a kilkadziesiąt tysięcy choruje.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.