Gmina Wadowice stara się o dofinansowania na rzecz instalacji OZE

Mimo braku przychylności rodzimego rządu wobec energii odnawialnej zainteresowanie nią wśród Polaków wciąż rośnie, między innymi za sprawą zapoznania się licznymi zaletami płynącymi z jej użytkowania. Jest to jeden z powodów, dla których mieszkańcy wsi i miast tak chętnie instalują panele fotowoltaiczne w swoich gospodarstwach domowych, a efektem tych działań są znacznie niższe rachunki za energię elektryczną. Samorządy, widząc zwiększone zainteresowanie instalacjami OZE, coraz częściej starają się o zewnętrzne dotacje, by ułatwić mieszkańcom życie.

Jedną z takich gmin są Wadowice, które starają się o pozyskanie dotacji na kolejne proekologiczne inwestycje. Środki, które gmina chce pozyskać, pochodziłyby z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

W ramach dotacji możliwe będzie uzyskanie środków nawet w wysokości 60% na montaż paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a nawet kotłów na pelet.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nabór wniosków do programu wciąż trwa, a wszyscy chętni na otrzymanie dotacji powinni się spieszyć, bowiem zainteresowanie uczestnictwem w tym programem jest spore.