Huawei prezentuje swoją najnowszą ofertę FusionSolar Smart PV

Huawei prezentuje swoją najnowszą ofertę FusionSolar Smart PV

Huawei zaprezentował swoją najnowszą, nowoczesną ofertę FusionSolar Smart PV. Prezentacja usług z sektora fotowoltaiki odbyła się w Sydney.

Huawei w branży OZE

Propozycja Huawei to skomponowana specjalnie na potrzeby zmieniającego się rynku OZE oferta. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na coraz to inteligentniejsze rozwiązania z zakresu energii słonecznej, w firmie podjęto radykalne kroki. Szczególnie australijski sektor energii odnawialnej rozwija się dynamicznie, stąd decyzja o zwiększeniu mocy. W zeszłym roku Australia dysponowała mocą 20 200 MW z energii słonecznej.

Huawei oferuje klientom inteligentne rozwiązania fotowoltaiczne, bazujące na 30-letnim doświadczeniu.  Firma wykorzystuje funkcjonalność sztucznej inteligencji i chmury, a następnie łączy ją z technologią ICT oraz PV, aby wytwarzać bezpieczną i ekologiczną energię.

Firma  jako lider na rynku inwerterów wprowadził na australijski rynek najnowocześniejszy dotąd falownik do zastosowań domowych oraz biznesowych – C&I (Commercial&industrial). Firma chce zapewnić klientom trzy główne korzyści: optymalny koszt energii elektrycznej, bezpieczeństwo użytkowania i stosowanie rozwiązań oraz produktów, bazujących na doświadczeniu.

Nowoczesność

Falownik SUN2000-6KTL-L1 to najnowszy dodatek do istniejącej serii L1. Wraz z akumulatorem „true-hybrid” i optymalizatorem z funkcją AFCI, zapewniaja elastyczność i bezpieczeństwo zarówno dla instalatorów, jak i klientów końcowych.

Z kolei produkt SUN2000-29.9 / 36 / 40KTL-M3 został zaprojektowany, aby jeszcze lepiej spełniać wymagania australijskich klientów z sektora C&I. Oba falowniki objęte są 10-letnią gwarancją. Aplikacja FusionSolar pozwala śledzić efekty pracy instalacji.

Inwerter solarny, czyli falownik, przemienia prąd stały wyprodukowany przez panele fotowoltaiczne w prąd przemienny. Ponadto urządzenie to służy do monitoringu działania instalacji i zabezpiecza ją.

Hudson Liu, CEO Huawei Australia komentuje nowe produkty:

Jako pionierzy w branży inteligentnych rozwiązań dla fotowoltaiki nieustannie wprowadzamy innowacje i zobowiązujemy się do zapewniania naszym klientom optymalnej wydajności i skuteczności. Przyczyniamy się do realizacji celu w zakresie zwiększania mocy pochodzącej z energii odnawialnej w Australii.

Aplikacja Fusion Solar reprezentuje nowoczesny styl pracy i obsługi instalacji. Umożliwia proste i intuicyjne monitorowanie, dzięki czemu klienci obserwują, jak przebiega ten proces. FusionSolar App jest wymagana do wszystkich etapów pracy instalacji; konfiguracji, uruchamiania i monitorowania, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.

źródło: eqmagpro.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.