Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Inuru – Polacy „drukują światłem” ekologiczne etykiety. Technologia roku?

Inuru - Polacy „drukują światłem” ekologiczne etykiety. Technologia roku?

Inuru – Polacy „drukują światłem” ekologiczne etykiety. Technologia roku?

Polacy wprowadzili na rynek nowe etykiety, które włączają się przy dotknięciu. Ich technologia stworzona jest z myślą o recyklingu.

BANER MOBILEB1
Reklama

Inuru – drukowanie światłem

Inuru to projekt Marcina Ratajczaka i Patryka Barkowskiego, którzy po 10 latach badań i pracy opracowali przełomową technologię. Umożliwia ona „drukowanie światłem”, czyli umieszczanie diod OLED na każdej powierzchni. 

Jednocześnie celem Inuru jest dążenie do gospodarki o obiegu zamkniętym i ograniczanie negatywnego wpływu ich produktów na środowisko. W jaki sposób? Technologia umożliwia wielokrotne wykorzystanie etykiet, poprzez zmianę widniejących na nich komunikatów. Tym samym jedna etykieta może służyć do reklamowania wielu produktów.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Nie oferujemy green-washingu (ekościemy). Nie tylko mówimy o tym, jak ratować świat. My to robimy. Nasze produkty mają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich zdolność do recyklingu. Nasz łańcuch dostaw jest zielony – czytamy na stronie Inuru.

W jaki sposób Polacy przekonują, że ich rozwiązanie jest krokiem w stronę poprawy sytuacji planety?

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Pierwsze takie rozwiązanie na świecie

Inuru korzysta z diod OLED – skrót od Organic Light Emitting Diode, czyli diod elektroluminescencyjną (LED) wykonanych ze związków organicznych. Pod względem wykorzystanych materiałów, światło w produktach Inuru nie wykorzystuje m.in. kabli ani innych toksycznych dla środowiska elementów.

Technologia wyświetlania OLED jest trudna do wprowadzenia na masową skalę. Źródła światła w niej zastosowane pochodzą ze związków organicznych, które ulegają szybkiemu rozkładowi. Związki w OLED zwykle zapewniają światło od kilku sekund do paru minut. Inuru tworząc kolejne produkty oparte na własnych rozwiązaniach optymalizuje tworzenie diod OLED i poprawia ich żywotność, co otwiera nowe możliwości dla opakowań wielokrotnego użytku. 

Technologia Inuru jest łatwa w zastosowaniu, ponieważ nie różni się wyglądem od standardowej etykiety. Polacy chcą zastąpić diodami OLET materiały takie jak papier i plastik. 

Uważają, że ich rozwiązanie jest trwałe i ekologiczne. Inuru nie stosuje metali ciężkich ani ciężkich jonów. Pozostałe materiały potrzebne do stworzenia ich produktów są podobne do tych używanych w dzisiejszym standardzie.

Opracowanie tej technologii zajęło Polakom 10 lat. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, serdecznie zapraszamy na konferencję prasową poświęconą tej technologii.

Inuru w Krakowie

11 września na Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa w Centrum ICE w Krakowie odbędzie się otwarta konferencja prasowa etykiet Inuru. Do udziału zachęca Dr. Maciej Kawecki i Instytut Lema. 

Pierwszy na świecie „prawdziwie” drukowany ekran takiej masy, grubości i niskiej cenie. Technika drukowania światła. Rozwiązanie które ma szansę zmienić poziom dbania o naszą planetę – pisze Kawecki na LinkedIn.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy po okazaniu biletu dostępnego do pobrania na stronie KBF.

źródło: inuru.com, zdj. główne – screen z filmu na YouTube przedstawiający inteligentną etykietę Inuru, która uruchamia diody po dotknięciu.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.