Jak będzie wyglądał nowy Infinity QX Inspiration?

W ostatnim czasie można zauważyć spory wysyp elektrycznych crossoverów i SUV-ów. Prezentowane egzemplarze mają w ciągu najbliższych kilku lat pojawić się w sprzedaży. Do grona m.in. Porsche, Tesli, Mercedesa, Forda i Audi dołącza Nissan, który w ubiegłym tygodniu zaprezentował luksusowy model Infiniti QX Inspiration.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Prototyp luksusowego elektryka od japońskiego producenta premierowo został przedstawiony publiczności zgromadzonej podczas North American International Auto Show w Detroit. Pokaz nie obył się bez niespodzianek. Samochód z powodów technicznych został zaprezentowany z godzinnym opóźnieniem. Warto było jednak czekać.

Bateria i silnik zostały umieszczone pod podłogą, dzięki czemu kabina samochodu została powiększona. Takie rozwiązanie wdraża się także w innych samochodach elektrycznych. Nie zdradzono jakiej pojemności będą akumulatory nowego Infinity, ale układ napędowy na wszystkie koła z silnikiem elektrycznym na każdej osi ma zapewnić szybkie przyśpieszenie.

Wnętrze samochodu powiększono przez skrócenie maski oraz tyłu pojazdu. Dzięki wykorzystanym w środku materiałom przypomina salon. Do aranżacji użyto m.in. brązowej i białej skóry, która stanowi m.in. obicie kierownicy. Natomiast luksusowa, szara tkanina służąca do tapicerowania mebli została zastosowana w przypadku powierzchni bocznych wnętrza pojazdu. Podłoga wyłożona jest zamszowymi rombami ze złotymi akcentami.

Zaprezentowany QX Inspiration również jest odzwierciedleniem trendów przyszłości, w której zdaniem Infiniti – i Nissana – wszystko będzie coraz bardziej autonomiczne. Widać to m.in. w zastosowanych rozwiązaniach. W elektrycznym Infinity zastosowano funkcję ProPilot, która ułatwi prowadzenie samochodu. Autonomiczna technologia pozwoli kierowcy odsunąć się z powrotem na siedzenie i cieszyć się widokiem. Przednie fotele dzięki funkcji obracania do 30 stopni mają ułatwić wsiadanie i wysiadanie z SUV-a. Charakterystyczne dla samochodu są też rozciągające się na desce rozdzielczej ekrany i szklana konsola pomiędzy przednimi fotelami.

Mimo prezentacji podczas jednej z ważniejszych branżowych imprez na temat samochodu niewiele wiadomo. Kiedy Infiniti wypuści pierwsze egzemplarze swojego SUVa, jaka będzie ich cena i osiągi – to wciąż pozostaje tajemnicą.

Przypomnijmy, że flagową wersją elektrycznego samochodu jest Nissan Leaf. Społeczny test tego samochodu przeprowadziliśmy w maju 2018 roku. Nowym elektrycznym Infiniti japoński producent chce wybić się wśród samochodów luksusowych.