Kawowa, ekologiczna alternatywa dla ceramiki

Nurt zero-waste wymaga od współczesnych projektantów kreatywności i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Niemiecki projektant – Julian Lechner nadał fusom po kawie drugie życie, wykorzystując je do stworzenia ekologicznych kubków i filiżanek do kawy. Jest to trwała i przyjazna dla środowiska alternatywa dla surowców ropopochodnych.

Co charakteryzuje projekt kubków i filiżanek z kawy?

Prosty design – “marmurkowa” drewnopodobna powierzchnia, niska waga, zapach kawy, możliwość mycia naczynia w zmywarce oraz brak okresu przydatności do spożycia. Autor projektu połączył zebrane resztki kawy z naturalnymi klejami i cząstkami drewna, uzyskując ciecz, z której w procesie dalszego formowania powstają kubki i filiżanki. Oryginalny pomysł cieszy się popularnością i jest długotrwały. W 2018 roku zdobył laur Red Dot Award: Product Design 2018 w kategorii Best of the Best.

– Mówimy o produkcie, który wielu z nas trzyma w ręku często w formie plastiku. Dzięki przełomowym produktom, takim jak ten ekologiczny kubek do kawy, robimy krok w dobrym kierunku – wyjaśniła ekspert ds. materiałów i powierzchni Katrin de Louw.

Foto: https://www.instagram.com/kaffeeform/

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Przegląd wydarzeń tygodnia: OZE i ekologia – 11.11. – 17.11.

Dni robią się coraz krótsze, ale to nie oznacza, że nic się nie dzieje – wręcz przeciwnie! Zaprzysiężony został nowy rząd, w ramach którego powołane jest Ministerstwo Klimatu, leśna fotokomórka uchwyciła zdjęcia zwierzęcia uznanego za wymarłe – kanczyla, GIG przejmuje kolejne polskie wiatraki. Oto podsumowanie mijającego tygodnia świata OZE.