Kolejne stacje ładowania samochodów przy sklepach sieci Kaufland

Sieć hipermarketów Kaufland zdążyła już zainstalować stacje ładowania przy sklepach w Suwałkach i Nowej Soli. Teraz z nowych ładowarek będą mogli skorzystać klienci tej sieci w Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze.

Wspieranie elektromobilności wpisuje się w strategię CSR naszej sieci pod hasłem „Zróbmy to razem”, która obejmuje inicjatywy proekologiczne. Wierzymy, że nie emitujące szkodliwych spalin i nie powodujące hałasu auta elektryczne będą zyskiwać na popularności. Podobnie jak stacje ładowania udostępnione przy naszych sklepachmówi Agnieszka Kotlińska z Kaufland Polska.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Stacje ładowania w Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze

Pierwsze ładowarki pojawiły się przy sklepach w Poznaniu (Al. Solidarności 42), Zielonej Górze (ul. Lwowska 2) i Szczecinie (ul. Struga 29). Każda może obsłużyć dwa samochody w jednej chwili,  posiada też najpopularniejsze złącza, zgodne ze standardami CHAdeMO, CCS i AC Type 2. Moc punktu wynosi 50 kW, a ładowanie jest bezpłatne.

Kolejne stacje we Wrocławiu, Gdyni i Płocku

Kolejne trzy urządzenia mają stanąć przy marketach we Wrocławiu (ul. Legnicka 62), Gdynia (ul. Morska 82) oraz w Płocku (ul. Gałczyńskiego 11). W komunikacie prasowym czytamy, że Kaufland uruchamia stacje samodzielnie oraz we współpracy z firmą GreenWay. 
Do końca marca 2021 roku, Kaufland chce na parkingach swoich sklepów mieć kilkanaście zainstalowanych stacji dla swoich klientów.