Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Komiksowa opowieść o skutkach globalnego ocieplenia

climate change

Komiksowa opowieść o skutkach globalnego ocieplenia

The Climate Change Challenge to nowatorski i przykuwający uwagę sposób opowiadania o zmianach klimatu i ich skutkach. W ramach międzynarodowego projektu Beacon powstał pierwszy komiks skierowany szczególnie do młodych, którzy będą mieć zasadniczy wpływ na kształt przyszłości planety.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Komiks zamiast nudnego raportu

Komiksy już od dwóch wieków opowiadają w swoim charakterystycznym stylu o historii, aktualnych wydarzeniach, kulturze i przyrodzie. Początkowo komiksy pełniły funkcję satyry, obalającej mity, stereotypy i ujawniającej prawdziwą, choć czasem skrywaną naturę człowieka.

Teraz funkcjonalność komiksu została wykorzystana do snucia opowieści na temat globalnego problemu, jakim są zmiany klimatyczne. Komiks projektu Beacon (Bridging European and Local Climate Action) jest skierowany do młodych – w jasny, czytelny, zaskakujący i lekki sposób edukuje i uświadamia, jakie znaczenie ma ochrona klimatu. Komiks jest dziełem trzech portugalskich artystów: Bruno Pinto, Quico Nogueiry oraz Nuno Duarte.

Prawdziwe życie

Historia obrazkowa The Climate Change Challenge to opowieść o rodzeństwie, podróżującym po Europie. Młodzi szukają pomysłów i inspiracji do tworzonej gry, która ma dotyczyć globalnego ocieplenia. Głównymi wnioskami, jakie płyną z tej edukacyjnej podróży, są współpraca, mobilizacja i ochrona naszej planety.

Komiks został przetestowany przez docelową grupę odbiorców, czyli przeczytany przez dzieci i młodzież. Jak podają inicjatorzy projektu, spotkał się z dużą aprobatą młodego pokolenia. Dzieci z całej Europy mogą w luźnej formie poznać najważniejsze zagadnienia dotyczące klimatu i jego ochrony. The Climate Change Challenge jest dostępny do pobrania na stronie EUKI (Europejska Inicjatywa na rzecz Ochrony Klimatu) w języku angielskim, co jest pozytywnym akcentem w procesie nauki tego języka. Wkrótce publikacja ukaże się również w wersji polskiej.

TbHSUUO8JdpUCYSOWkSRAscLR31Mi6jcYve8CtCgTsLPMP1XCNw4iFvkH3btAeVeVnFeSwm4iJiLmhO81VhOr9jKb6w
Komiks Climate Change Challenge, źródło: materiały prasowe

A czy Wy wiecie już, jak uchronić planetę przed nieodwracalnymi skutkami zmian klimatu?

źródło: materiały prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.