Lay’s zamienia puste opakowania po chipsach w boiska do piłki nożnej

Marka Lay’s, znana z produkcji chipsów, wprowadza nowy międzynarodowy program Lay’s RePlay. We współpracy z Fundacją dla dzieci UEFA i organizacją non-profit Streetfootballworld marka poddaje recyklingowi puste paczki chipsów, aby zbudować ekologiczne boiska piłkarskie.

Sport to zdrowie

Dzięki programowi Lay’s RePlay marka Lay’s wnosi duży wkład w poprawę środowiska, oferując możliwość przekształcenia starych opakowań w boiska piłkarskie. Dodatkowo firma zachęca młodych ludzi do aktywności i sportu, co jest równie ważne dla zdrowia i rozwoju.

fot. źródlo: Lay’s
fot. źródlo: Lay’s
fot. źródlo: Lay’s
fot. źródlo: Lay’s

Budowa boisk dla dzieci

Oczekuje się, że jeszcze w tym roku na całym świecie otworzy się aż pięć boisk piłkarskich Lay’s RePlay. Pierwszy obiekt powstanie w Tembisa w południowej Afryce, a następnie w Rosji, Brazylii, Turcji i Wielkiej Brytanii. Umożliwi to 16 tys. dzieci spędzenie ponad 3600 godzin na grach edukacyjnych i wydarzeniach sportowych.

Miałem szczęście, że zacząłem grać w piłkę nożną w młodym wieku i to zmieniło moje życie. Każdy zasługuje na szansę uprawiania sportu, który kocha. Lay’s RePlay daje społecznościom na całym świecie taką możliwość. Jestem dumny z tego projektu i podekscytowany jego wpływem na następne pokolenie – skomentował projekt Lionel Messi, sześciokrotny zdobywca Złotej Piłki i Ambassador Lay’s. 

Jak Lay’s zamierza zmienić paczki po chipsach w boiska do piłki nożnej? 

Aby zrealizować ten pomysł, zastosowana zostanie technologia opracowana przez Greenfields. Zużyte opakowania chipsów są czyszczone i mielone na małe kawałki, a następnie mieszane z gumą i przekształcane w granulki. Następnie tworzy się z nich warstwę na ziemi, na której układana jest sztuczna murawa.

Lay’s będzie realizował ten pomysł wraz z firmami partnerskimi. Aby stworzyć ekologiczne miejsca do gry w piłkę nożną, pomoże jej Fundacja dla dzieci UEFA i Organizacja non-profit Streetfootballworld. Co ciekawe, według prognoz takie boiska piłkarskie mogą wytrzymać około dziesięciu lat, a ich budowa kosztuje 200-250 tys. dolarów.  

Firma Lay’s twierdzi, że wszystkie prace budowlane w nowych obiektach również nie będą naruszać zasad zrównoważonego rozwoju i będą wykonywane przy zerowej emisji dwutlenku węgla. Jeśli chodzi o rozwój sportu wśród młodzieży, tutaj marka również nie zatrzymuje się na jednej budowie boisk. Na przykład w Republice Południowej Afryki, gdzie projekt jest już realizowany, zorganizowano dodatkowe zajęcia dla uczniów, którzy wyróżniają się pilnością w nauce i dobrym zachowaniem.

źródło: Lay’s, fastcompany.com, thenewsmarket.com