Lidl w Wielkiej Brytanii wprowadził ekologiczne torebki na owoce i warzywa

Lidl w Wielkiej Brytanii zrezygnował z foliowych opakowań na owoce i warzywa. Zamiast tego oferuje estetyczne, materiałowe torebki wielokrotnego użytku. Ta sieć sklepów dyskontowych ma ambitny plan – do 2022 roku zamierza ograniczyć zużycie plastikowych opakowań o 20%.

Foliowe torebki, w których umieszcza się owoce i warzywa, są mało praktyczne. Pomijając kwestię generowania ogromnej ilości plastiku, takie „duszenie” produktów powoduje spadek ich jakości, a także ma wpływ na aspekt zdrowotny (większe ryzyko przemiany azotanów w szkodliwe dla organizmu azotyny). Zaklejona torebka jest nieestetyczna i od razu ląduje w koszu. Lidl chce chociaż po części walczyć z zalewającym nas plastikiem.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Owoce i warzywa w schludnych, ekoopakowaniach

W supermarketach Lidl na terenie Wielkiej Brytanii pojawiły się nowe opakowania na owoce i warzywa. Powstały z tkaniny, są wytrzymałe, półprzezroczyste, ściągane sznurkiem. Cena nie jest wygórowana i wynosi 69 pensów za dwie torebki. Z opakowania można korzystać wielokrotnie.

Odkąd otworzyliśmy pierwsze nasze sklepy w Wielkiej Brytanii – 25 lat temu – bardzo angażujemy się w wynajdowanie sposobów na ograniczenie odpadów z tworzyw sztucznych. Jesteśmy zdeterminowani, przez lata wprowadzaliśmy małe i duże zmiany, aby przyczynić się do tego – stwierdziła Georgina Hall, dyrektor ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci.

Miłe dobrego początki

Lidl planuje do 2022 roku ograniczyć ilość plastikowych opakowań o 20%. Już wkrótce ekologiczne opakowania pojawią się w sklepach w Danii. Polityka firmy przewiduje, że do 2025 roku wszystkie produkty własnej marki będą posiadały opakowania przyjazne środowisku – nadające się do recyklingu i wielokrotnego użycia.