1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Maltański deweloper farm OZE dostarczy zieloną energię Grupie Boryszew

Maltański deweloper farm OZE dostarczy zieloną energię Grupie Boryszew

Maltański deweloper farm OZE dostarczy zieloną energię Grupie Boryszew

GoldenPeaks Capital zawarł 10-letnią umowę na zakup energii elektrycznej (Power Purchase Agreement) z Boryszew Green Energy & Gas, częścią Grupy Boryszew mającą na celu zmniejszenie śladu węglowego zakładów Grupy Boryszew w Polsce.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

GoldenPeaks Capital (GPC) to jeden z najszybciej rozwijających się niezależnych producentów energii zielonej w Europie i jeden z największych właścicieli systemów fotowoltaicznych w Polsce. W ramach zawartej transakcji GoldenPeaks Capital będzie dostarczać rocznie 24 GWh energii odnawialnej, wytworzonej przez nowo wybudowane elektrownie fotowoltaiczne w Polsce o przewidywanej mocy 21 MWp.

Boryszew Green Energy & Gas wchodzi w skład Grupy Boryszew i jest odpowiedzialny za dostawy energii elektrycznej i gazu zarówno w ramach samej Grupy, jak i dla odbiorców zewnętrznych. Grupa Boryszew, będąca jedną z największych prywatnych grup przemysłowych w Polsce, postawiła sobie ambitne cele redukcji śladu węglowego, łącząc wiele inicjatyw w celu ich osiągnięcia. Jedną z nich jest Umowa o Zakupie Mocy z GoldenPeaks Capital, dowodząca znaczenia takich umów z klientami o dużych potrzebach energetycznych, jednocześnie pomagając utrzymać i zwiększyć konkurencyjność na rynkach europejskich, łącząc zieloną energię z dodatkowymi korzyściami dla wyników finansowych.

Dla GoldenPeaks Capital jest to już siódma umowa na zakup energii w Polsce. Dzięki wszystkim dotychczasowym kontraktom, GoldenPeaks Capital stał się jednym z liderów rynku i niezwykle solidnym partnerem w dziedzinie energii odnawialnej.

Źródło: informacja prasowa – GoldenPeaks Capital

Fot. Canva (kanchanachitkhamma; Jan Kopřiva)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.