Memorandum o Współpracy w dziedzinie Gospodarki Wodnej

W ramach wizyty delegacji rządowej pod przewodnictwem Premier Beaty Szydło w Chinach zostało dziś podpisane Memorandum of Understanding między Ministrem Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Zasobów Wodnych Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie współpracy w dziedzinie gospodarki wodnej. Memorandum podpisali: Mariusz Gajda, wiceminister środowiska RP oraz Wang Yi, minister spraw zagranicznych Chin.

Dokument obejmuje takie obszary współpracy, jak m.in. wdrażanie prawa i polityk dotyczących gospodarki wodnej, ochrona przeciwpowodziowa, walka z suszą, budowa i zarządzanie infrastrukturą wodną. Ponadto Ministerstwo Środowiska RP oraz Ministerstwo Zasobów Wodnych ChRL będą współpracowały na rzecz i budowania potencjału instytucjonalnego oraz współpracy w zakresie międzynarodowych zdarzeń związanych z wodą.

Współpraca będzie polegać w szczególności na wymianie stosownych informacji i wiedzy fachowej, wdrażaniu przedsięwzięć dwustronnych, wspólnej organizacji szkoleń technicznych i warsztatów; zachęcaniu instytutów badawczych i naukowych obu stron do nawiązania kontaktów i prowadzenia wspólnych projektów badawczych, a także współpracy pomiędzy organami odpowiedzialnymi za gospodarkę wodną.

W tym celu planuje się powołanie Wspólnego Komitetu Sterującego ds. Polsko-Chińskiego Zarządzania Zasobami Wodnymi, który będzie odpowiedzialny za kierowanie i koordynację współpracy dwustronnej oraz wdrażanie Memorandum.

Memorandum wchodzi w życie z dniem podpisania i będzie obowiązywało przez 5 lat. Jeśli strony będą podtrzymywały chęć dalszej współpracy, zostanie ono automatycznie przedłużone o kolejne pięcioletnie okresy.

Źródło: MŚ

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Niemiecki SolarWorld okazał się bankrutem

Następny artykuł

Gruntowa pompa ciepła – błędy na etapie eksploatacji

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,