Wiadomości OZE Memorandum o Współpracy w dziedzinie Gospodarki Wodnej 12 maja 2017 Wiadomości OZE Memorandum o Współpracy w dziedzinie Gospodarki Wodnej 12 maja 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. W ramach wizyty delegacji rządowej pod przewodnictwem Premier Beaty Szydło w Chinach zostało dziś podpisane Memorandum of Understanding między Ministrem Środowiska Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Zasobów Wodnych Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie współpracy w dziedzinie gospodarki wodnej. Memorandum podpisali: Mariusz Gajda, wiceminister środowiska RP oraz Wang Yi, minister spraw zagranicznych Chin. Reklama Dokument obejmuje takie obszary współpracy, jak m.in. wdrażanie prawa i polityk dotyczących gospodarki wodnej, ochrona przeciwpowodziowa, walka z suszą, budowa i zarządzanie infrastrukturą wodną. Ponadto Ministerstwo Środowiska RP oraz Ministerstwo Zasobów Wodnych ChRL będą współpracowały na rzecz i budowania potencjału instytucjonalnego oraz współpracy w zakresie międzynarodowych zdarzeń związanych z wodą. Współpraca będzie polegać w szczególności na wymianie stosownych informacji i wiedzy fachowej, wdrażaniu przedsięwzięć dwustronnych, wspólnej organizacji szkoleń technicznych i warsztatów; zachęcaniu instytutów badawczych i naukowych obu stron do nawiązania kontaktów i prowadzenia wspólnych projektów badawczych, a także współpracy pomiędzy organami odpowiedzialnymi za gospodarkę wodną. W tym celu planuje się powołanie Wspólnego Komitetu Sterującego ds. Polsko-Chińskiego Zarządzania Zasobami Wodnymi, który będzie odpowiedzialny za kierowanie i koordynację współpracy dwustronnej oraz wdrażanie Memorandum. Memorandum wchodzi w życie z dniem podpisania i będzie obowiązywało przez 5 lat. Jeśli strony będą podtrzymywały chęć dalszej współpracy, zostanie ono automatycznie przedłużone o kolejne pięcioletnie okresy. Źródło: MŚ Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.