Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Michał Woś wypowiada wojnę śmieciarzom

Michał Woś wypowiada wojnę śmieciarzom

Minister Środowiska, Michał Woś zapowiada zaostrzenie kar za śmiecenie w lasach. Grzywna ma wzrosnąć aż dziesięciokrotnie.

BANER MOBILEB1
Reklama

Znacznie surowsze kary za śmiecenie

Na wspólnej konferencji prasowej z przedstawicielami Lasów Państwowych, szef resortu środowiska przedstawił główne założenia nowego projektu ustawy, która zaostrza kary za zaśmiecanie lasów. 

“Śmiecisz – płacisz” oraz “śmiecisz – sprzątasz”

Pierwsza zmiana dotyczy zwiekszenia kar pieniężnych za pozostawienie śmieci w lesie – z 500 złotych do 5 tysięcy. Druga polega na wprowadzeniu dodatkowych, trwających przez miesiąc prac związanych ze sprzątaniem lasu. Ma to być forma kary prac społecznych, o której będzie orzekał sąd.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Więcej fotopułapek

W egzekwowaniu tych kar ma pomóc większa liczba fotopułapek, monitorujących obszary leśne. Dzięki zapowiadanej przez Wosia ustawie, ich ilość może wzrosnąć nawet pięciokrotnie. Minister zapewnia, że projekt jest już gotowy, tylko czeka na włączenie go do porządku obrad Rady Ministrów.

Leśnicy każdego dnia będą zmieniać ich położenie. Są zamaskowane i nigdy nie będzie wiadomo, gdzie w danej chwili są zamontowane. Oprócz tego porządku będą pilnować kamery noktowizyjne i armia dronówmówił szef resortu środowiska.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Roczny koszt, jaki ponoszą Lasy Państwowe w ramach sprzątania lasów z porzuconych odpadów (ponad 115 tysięcy m3), wynosi około 20 milionów złotych.

źródło: next.gazeta.pl, gov.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.