Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Miliard nowych drzew Wietnamie

vietnam

Miliard nowych drzew Wietnamie

Premier Wietnamu wydał przełomową decyzję. W kraju zostanie zasadzony miliard drzew. Nowe lasy powstaną w ciągu najbliższych czterech lat.

BANER MOBILEB1
Reklama

Program zazieleniania

Program sadzenia ogromnej liczby drzew już ruszył. Do 2025 roku na miejskich oraz wiejskich terenach ma pojawić się około 690 milionów nowych drzew. Reszta, czyli 310 milionów zostanie zasadzona na leśnych obszarach chronionych. W sumie powstanie 180 ha lasu. 

Drzewa pojawią się przy pasach jezdni, w strefach przemysłowych i miejscach obleganych przez turystów. Aby zrealizować ten ambitny cel, w projekt zaangażują się władze, organizacje środowiskowe i osoby prywatne. Funkcja rządu jest znacząca, ponieważ przeznacza on z budżetu fundusze potrzebne do zazielenienia Wietnamu. Na rzecz zalesienia współpracę podjęły różne ministerstwa Wietnamu: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Budownictwa, Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska oraz władze lokalne, które opracowały wspólnie kilkuletni plan.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Drzewo dla klimatu

Proces sadzenia został starannie zaplanowany, aby drzewa pełniły swoje funkcje na przeróżnych obszarach. Przykładowo, na wiejskich terenach zostaną posadzone w pobliżu pól, kanałów, szkół, czy miejsc narażonych na erozję i pustynnienie. Drzewa będą pełnić istotną funkcję, przeciwdziałającą osuwaniu się terenów. Zielony proces ma przeciwdziałać szybko postępującym zmianom klimatycznym. Ale sadzenie drzew ma dużo więcej walorów: zmienia scenerię Wietnamu, pobudzi rozwój społeczny i gospodarczy, poprawi jakość powietrza, a co za tym idzie, życia mieszkańców, wesprze ideę zrównoważonego rozwoju.

źródło: vietnamnews.vm

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.