Na Śląsku ruszyła kampania informacyjna o smogu

W województwie śląskim ruszyła kampania informacyjna „rO2bimy pozytywną atmosferę”. Za pomocą internetu i mediów społecznościowych ma trafić do różnych grup odbiorców, a w rezultacie zachęcić do proekologicznego działania i dyskusji.

Poprawa jakości powietrza jest jednym z największych wyzwań województwa śląskiego. Chcemy edukować mieszkańców, pokazywać jak sobie radzić ze smogiem, bo stan środowiska i powietrze, którym oddychamy, przekładają się na jakość naszego zdrowia i życia – stwierdził Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Więcej pieniędzy na walkę ze smogiem?

Wypowiedź Jakuba Chełstowskiego jest poparta konkretami.  Ostatnio na walkę ze smogiem w woj. śląskim pozyskano dodatkowe 85 mln złotych, które zostaną rozdzielone na 27 gmin z regionu i przeznaczone na odnawialne źródła energii. Jest o co walczyć, marszałek zabiega, by w przyszłości środków unijnych było więcej o niemal 110 mln złotych.

Konsolidacja działań – inwestycje i kampania promująca

Kampania „rO2bimy pozytywną atmosferę” obejmuje zasięgiem całe województwo śląskie, a jej celem jest włączenie mieszkańców w szeroko zakrojoną walkę ze smogiem. Przekaz został sformułowany w taki sposób, że trafi do różnych odbiorców, ale z wyszczególnieniem młodych ludzi. To właśnie oni mają uświadomić dorosłym, że warto dbać o środowisko naturalne i jakość powietrza. Do kampanii wykorzystano internet (w tym media społecznościowe) oraz prasę (lokalną i regionalną). Na poczet akcji przygotowano materiały edukacyjne (infografiki, video, scenariusze lekcji, artykuły tematyczne, posty na media społecznościowe itp.).

Główny film promujący kampanię: