Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Najszybciej ładujący się domowy magazyn energii

Najszybciej ładujący się domowy magazyn energii

Przenośny magazyn energii Ecoflow pozwala przechowywać zgromadzoną energię, która w trybie awaryjnym zaspokoi potrzeby gospodarstwa domowego aż na tydzień. Pomysł zyskał w zeszłym roku spore uznanie i zebrał ponad 10 mln euro na platformie crowdfundingowej.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Domowy magazyn energii

Wynalazek startupu Ecoflow przyjechał do Europy z Ameryki Północnej. Producent nowoczesnego magazynu energii twierdzi, że sprzęt ładuje się tak szybko, jak żaden inny. 

Firma starała się zaspokoić potrzeby prosumentów, którzy produkują nadwyżki energii, ale nie mają jej gdzie przechowywać. Właściciele gospodarstw domowych dążą do obniżenia rachunków, które z powodu ostatnich wzrostów cen ropy i gazu na światowym rynku zaniepokoiły miliony gospodarstw domowych.

Stały dostęp do (taniej) energii jest najbardziej istotny dla odbiorców energii. Szczególnie gdy rośnie liczba ekstremalnych zjawisk pogodowych i przerw w dostawie prądu. Dlatego tak ważny jest rozwój branży OZE, ale wciąż brakuje rozwiązań, które zaspokoją ich realne potrzeby. 

Oc4gPb8qfz
fot. Ecoflow

Ecoflow zyskało w zeszłym roku wsparcie finansowe na platformie crowdfundingowej. Potencjalni klienci pochwalili ideę stworzenia najszybciej ładującego się magazynu energii. 

Startup zyskał aż 10,6 mln euro i dziś dzieli się swoim wynalazkiem z Europą.

Udana kampania pokazuje, że konsumenci bardzo pragną czystych i przenośnych rozwiązań do przechowywania i dostarczania energiipowiedział Thomas Chan, dyrektor ds. badań i rozwoju w Ecoflow.

OMxXSrbhy0iuFTF8d7pdRaBA6yveBMjnE3R1eMa5uMMASI hUXE ipCKl31NmkEWaTyU54476a1uTqKgH
Rózne zastosowanie, fot. Ecoflow

Parametry

Przenośny magazyn jest kompatybilny z panelami słonecznymi i ma pojemność od 3,6 do 25 kWh. Podstawowa wersja produktu ma pojemność 3,6 kWh. Waga baterii w tej wersji wynosi 45 kg. Delta pro kosztuje ok. 14 400 zł (3600 $).

Firma zaleca podłączenie baterii do paneli słonecznych o mocy 400 Wp, dzięki czemu może być w pełni naładowana w ciągu 12 do 24 godzin. Ecoflow oferuje również najlepsze składane moduły słoneczne, które można połączyć z systemem magazynowania.

Akumulator można również podłączyć do domowego systemu zasilania lub do ładowarki samochodowej. 

źródło: ecoflow.com, pv-magazine.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.