Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wesprze niskoemisyjne technologie

jak wygląda pompa ciepła

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wesprze niskoemisyjne technologie

Już w listopadzie ma ruszyć program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który wspierać będzie nowoczesne, niskoemisyjne technologie grzewcze. Budżet programu to 200 mln zł.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

W zeszłą środę, podczas trwania II Kongresu Trendów Energetycznych, Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, ogłosił nowy program, który wspierać będzie nowoczesne, niskoemisyjne technologie ogrzewania domów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ma uruchomić program już w listopadzie tego roku. Budżet programu wynosi 200 mln zł, a dotacje kierowane będą do producentów urządzeń grzewczych – głównie do małych i średnich przedsiębiorstw.

Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Piotr Woźny, podkreślił, że program wpisuje się w ideę programów „Czyste Powietrze” i „Stop Smog” – Technologie, które wesprze program, pozwolą zwalczać lokalne zanieczyszczenia powietrza, a zarazem wykorzystują odnawialne źródła energii – powiedział. Woźny zaznaczył również, że technologie, które wspierane będą przez NCBR zarówno pomogą w walce ze smogiem, jaki i mogą stać się towarem eksportowym.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.