Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nexity Global przedstawia urządzenie do zarządzania energią

nexity

Nexity Global przedstawia urządzenie do zarządzania energią

Nexity Global, spółka z branży elektromobilności, rozpoczyna testy urządzenia xAir. Rozwiązanie pozwoli klientom zarządzać własną energią, a także zmierzyć temperaturę czy natężenie hałasu. 

BANER MOBILEB1
Reklama

W każdym miejscu, o każdej porze

Korzystanie z własnej energii w dowolnym miejscu i czasie stanowi podstawę rynku smart. Założenia te spełnia xAir, urządzenie z pogranicza elektromobilności, fotowoltaiki i energetyki rozproszonej. Dzięki niemu klienci będą mogli monitorować zasoby energii w sieciach dystrybucji. Ponadto w przyszłości xAir umożliwi przekazywanie do sieci nadwyżki wyprodukowanej energii i odbieranie ich w każdym miejscu. 

Domowa stacja badawcza

Urządzenie posłuży także do pomiaru istotnych parametrów, w tym natężenia światła i hałasu, jakości powietrza, temperatury i ciśnienia. Dzięki rozwiązaniu użytkownik sam sprawdzi m.in. stężenie szkodliwych pyłów wokół swojego domu. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– Użytkownik może opierać się na badaniach rozchodu energii elektrycznej, zewnętrznej prognozie pogody, ale jednocześnie może korzystać z własnych zasobów po to, aby weryfikować i analizować dane i żyć świadomie – powiedział Dawid Kmiecik, Prezes Zarządu NEXITY Global. 

Debiut w Polsce

Dawid Kmiecik podkreśla, że Nexity zamierza aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej. Firma planuje łączyć rynek smart z branżą fotowoltaiki. Urządzenie xAir jest jednym z pierwszych elementów większej strategii spółki. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

–  Docelowo, planujemy, żeby xAir był osiągalny na wielu rynkach Europy i szerzej – świata. Chcemy jednak, żeby projekt zadebiutował najpierw w Polsce, na naszym podwórku i w oparciu o nasze, własne doświadczenia, współpracując z firmą Columbus Energy – jednym z kluczowych akcjonariuszy Nexity Global S.A. – dodał Dawid Kmiecik. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.