Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Lidl stawia na fotowoltaikę

Lidl stawia na fotowoltaikę

Sieci handlowe coraz częściej inwestują w rozwiązania ekologiczne. Wszystko po to, by zwiększyć efektywność energetyczną swoich obiektów, ale także dołożyć cegiełkę do ochrony środowiska naturalnego. Lidl poinformował właśnie, że wszystkie nowo wybudowane sklepy będą posiadały instalację fotowoltaiczną.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Inwestycja w OZE

Lidl inwestuje w fotowoltaikę, jako bezemisyjne źródło energii elektrycznej. Do końca tego roku panele fotowoltaiczne mają pojawić się na 120 obiektach sieci.

 – Od tego roku, wszystkie nowo wybudowane sklepy, będą posiadać instalację fotowoltaiczną, a dodatkowo zostanie ona zainstalowana w aż 60 istniejących już placówkach, co oznacza, że w 2021 roku osiągniemy liczbę ponad 120 obiektów z takim rozwiązaniemprzekazało nam biuro prasowe sieci.

To kolejny przykład sieci handlowej, która stawia na odnawialne źródła energii. Nie tak dawno pisaliśmy o Dino Polska. Celem sieci było zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na dachach 400 marketów w kraju do początku roku 2021. Cel ten udało się osiągnąć. Która sieć będzie następna?

Nie tylko fotowoltaika

Zgodnie z ideą „W trosce o lepsze jutro” sieć sklepów Lidl w Polsce stosuje różnorodne ekologiczne rozwiązania. Flagowym projektem sieci związanym z OZE są stosowane już od wielu lat są pompy ciepła. Co więcej? Biuro Prasowe wymienia:

 – Odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystywany na cele ogrzewania obiektu, rekuperacja, pełne energooszczędne oświetlenie LED – zarówno wewnątrz obiektu jak i na parkingu, wraz ze sterowaniem oświetleniem mającym na celu optymalizację jego zużycia. Rozwiązania te mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.