Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Nowa Tesla Plaid z kwadratową kierownicą, Wiedźminem i Keanu Reevesem

tesla plaid

Nowa Tesla Plaid z kwadratową kierownicą, Wiedźminem i Keanu Reevesem

W tym miesiącu do sprzedaży ma trafić odświeżona wersja Modelu S – Tesla S Plaid. Ma ona zastąpić dotychczasowy Model Performance. Zmianie uległ m.in. zespół napędowy oraz wnętrze pojazdu. Dodatkowo sam Elon Musk zapewnia, że pasażerowie będą mogli grać w Cyberpunka. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Fabryka dostosowuje się do produkcji nowego modelu

Elon Musk pochwalił się, że w ostatnich tygodniach przeprowadzono modernizację fabryki we Fremont, aby rozpocząć produkcję odświeżonego Modelu S. Model Performance zostanie zastąpiony Modelem Plaid. Poza nazwą zmiany obejmą:

  • zespół napędowy (moduły, baterie, silniki),
  • wnętrze,
  • zewnętrzny wygląd aut.

Co się zmieniło? 

Na pierwszy rzut oka Model Plaid niczym nie różni się od Modelu Performance. Jednak zmianie uległ projekt przednich zderzaków, tylnego dyfuzora i kół. 

Zmiany zaszły również wewnątrz pojazdu. Pomijając zmniejszenie kierownicy o połowę, w nowym modelu znajdziemy kolejne ekrany. Z przodu, w centrum zamontowany jest poziomy 17-calowy ekran, który może służyć do… gry w Wiedźmina i Cyberpunka. Nowym dodatkiem jest również 8-calowy ekran z tyłu pojazdu. 

Jaka jest cena nowej Tesli?

Tesla Plaid ma być dostępna w sprzedaży już w tym miesiącu. Najnowsze arcydzieła będzie można nabyć w cenie 529 990 zł (Plaid) i 614 490 zł (Plaid+). 

Źródła: topgear.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.