Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ocean plastiku

Ocean Conservation Namibia

Ocean plastiku

Plaże w Namibii to piękne miejsce. Destynacja idealna na egzotyczne wakacje. Poza oczywistymi urokami pejzażu, spotkać tam można różne gatunki dzikich zwierząt. Ich codzienność nie jest jednak tak bajeczna, jak turystów. Wszystko przez śmieci.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Foczy brzeg

Uchatki, inaczej foki przylądkowe, to ssaki, które występują tylko na wybrzeżu południowej Afryki. Są największe z rodziny fokowatych i w całości pokryte futrem. Ich populacja wynosi 1,5 miliona osobników. Wiodą tam – wydawać się może – pogodne życie, koegzystując z lwami morskimi. Niestety, zwierzęta te narażone są na obrażenia z powodu porzuconych narzędzi i innych odpadów, które plączą je, raniąc i dusząc.

Z miłości do natury

Ocean Conservation Namibia to organizacja pozarządowa, która zwraca uwagę na problem śmieci w oceanach i na plażach. Namibijski ekolog, Naude Dreyer z żoną i grupą zaangażowanych aktywistów, każdego dnia uwalnia zwierzęta zaplątane w plastikowe odpady. Organizacja ta zajmuje się też sprzątaniem plaż i recyklingiem oraz walką z odpadami oceanicznymi.

Lekcje w internetowym okienku

Jednym z kanałów prowadzenia kampanii społecznej przez OCN, są media społecznościowe. W serwisie YouTube znaleźć można nagrania z wielu akcji, podczas których działacze ratują ranne zwierzęta. Większość z nich to młode, zaledwie kilkutygodniowe osobniki. Plastikowe linki owinięte są wokół ich szyj. Kiedy zwierzęta rosną, śmieci wrastają w ich ciała, raniąc i w efekcie dusząc je. Te krótkie filmy pokazują, jakie są realne skutki zanieczyszczania środowiska.

Źródło: ocnamibia.org, fot. You Tube Ocean Conservation Namibia

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.