Odbudowa gospodarki w Europie. Zbliża się Europejski Kongres Gospodarczy

Odbudowa gospodarki w Europie. Zbliża się Europejski Kongres Gospodarczy

To już 13 edycja międzynarodowego wydarzenia skupionego wokół wątków gospodarczych. XIII Europejski Kongres Gospodarczy i 6. European Tech and Start-up Days odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 roku. Temat przewodni to odbudowa gospodarki po kryzysie.

Gospodarko, co dalej?

European Economic Congress to okazja do spotkań na szczycie oraz przeprowadzenia konstruktywnych dyskusji dotyczących europejskiej gospodarki. Łącznie odbędzie się ponad 100 paneli dyskusyjnych. Organizator zapowiada, że kongres w Katowicach to idealna okazja do rozwoju ciekawych i nowych projektów, także międzynarodowych.

W związku z planami odbudowy gospodarki po pandemii, dyskutanci skupią się głównie na polskim Nowym Ładzie, pozycji konsumenta oraz przedsiębiorcy w świetle zmienionych realiów gospodarczych, kwestii globalnego handlu, Europejskim Zielonym Ładzie, zielonej transformacji, cyfryzacji i rozwoju e-commerce. Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP. 

Kto będzie obecny na kongresie?

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się polscy i europejscy politycy, przedstawiciele biznesu, eksperci oraz naukowcy. Trzydniowe debaty i rozmowy będą też emitowane na żywo online.

Obecni będą między innymi:

 • Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej,
 • Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, 
 • Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego,
 • Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, 
 • Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, 
 • Brunon Bartkiewicz, prezes ING Bank Śląski,
 • Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska, 
 • Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, 
 • Rafał Brzoska, prezes InPost,
 • Jadwiga Emilewicz, poseł, minister przedsiębiorczości i technologii
 • Jarosław Gowin, poseł na Sejm RP, wiceprezes Rady Ministrów,
 • Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, wykładowca, Katedra Ekonomii Politycznej, Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, 
 • Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej, 
 • Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący ds. stosunków międzyinstytucjonalnych i prognozowania Komisji Europejskiej oraz inni politycy, przedsiębiorcy i eksperci.

Świat OZE będzie  także obecny na tym przełomowym i istotnym wydarzeniu.

W XIII Europejskim Kongresie Gospodarczym udział wezmą przedstawiciele biznesu – przedsiębiorców, spółek Skarbu Państwa, ale także samorządów, środowiska naukowego czy też świata polityki, na czele z przedstawicielami rządu. Współpracujemy z ponad 100 partnerów wydarzenia, są wśród nich duże koncerny międzynarodowe, które jeszcze rok temu miały blokadę na udział w tego typu wydarzeniach; teraz już jej nie ma i możemy znowu spotykać się w silnym, reprezentatywnym gronie zapowiada Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 6. European Tech and Start-up Days

Równolegle z Europejskim Kongresem Gospodarczym odbędzie się szósta edycja European Tech and Start-up Days. To doskonała okazja do przedstawienia swoich wizjonerskich pomysłów. Podczas trwania wydarzenia jury wyłoni 18 finalistów, a w finale poznamy najlepszą szóstkę odkrywców i firm. Wydarzeniu towarzyszą też kolejne edycje konkursów Top Inwestycje Komunalne oraz rankingu Inwestor bez Granic.

źródło: mat. prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.