Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

ORLEN uruchomi szkolenie dla uczniów chcących pracować w branży offshore 

ORLEN uruchomi szkolenie dla uczniów chcących pracować w branży offshore 

Spółka ORLEN Neptun uruchomi w Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie szkolenie dla osób zainteresowanych pracą na terminalu instalacyjnym morskich farm wiatrowych. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Kontynuacja programu ORLENU

Pierwsze specjalistyczne szkolenie ORLEN Neptun rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu. W bezpłatnych zajęciach uczestniczą uczniowie ostatnich klas na kierunku technik logistyk. Wykłady, które prowadzą specjaliści ORLEN NEPTUN oraz praktycy z dziedziny logistyki sztuk ciężkich i ponadgabarytowych potrwają do końca roku szkolnego. 

– Szczecin to jedno z najważniejszych miejsc na mapie polskiego offshoru. W tym mieście czołowi producenci komponentów morskich farm wiatrowych otwierają swoje fabryki, a Politechnika Morska specjalizuje się w kształceniu przyszłych inżynierów branży offshore wind. Dlatego wybór Szczecina jako miejsca, w którym chcielibyśmy przygotowywać młodych ludzi do pracy na naszym terminalu instalacyjnym był czymś naturalnym – mówi Robert Nowicki, prezes zarządu ORLEN Neptun. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Na co mogą liczyć uczestnicy zajęć?

Podczas cotygodniowych wykładów poruszane będą kwestie dotyczące prac przeładunkowych, logistyki projektów offshore wind oraz obsługi ładunków ciężkich i ponadgabarytowych w obrocie portowo morskim.

W ramach umowy z Zespołem Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie ORLEN Neptun zorganizuje także dla uczniów wyjazdy studyjne, spotkania z ekspertami z branży offshore wind oraz praktyki i warsztaty. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Propozycja dla uczniów po ukończonym kursie

ORLEN Neptun deklaruje, że podobnie jak w Świnoujściu, po zakończeniu szkoleń, kilkunastu najlepszych uczniów zostanie zatrudnionych przez spółkę. Na początku ich praca koncentrować się będzie na pogłębianiu wiedzy i umiejętności. Poprzez specjalistyczne kursy oraz praktyki, zarówno w Polsce, jak i za granicą, młodzi pracownicy zostaną w pełni przygotowani do efektywnej pracy na terminalu instalacyjnym w takich zawodach jak: kierownik logistyk, sztauer, operator żurawia, czy lifting supervisor (osoba nadzorująca proces podnoszenia konstrukcji). 

– Kształcenie kadr dla branży offshore, to bardzo cenna inicjatywa. Cieszę się, że Orlen NEPTUN jako pierwszy podejmuje ją w naszym mieście. To jest myślenie perspektywiczne, inwestycja w przyszłość. Na naszych oczach powstaje zawód, którego nie było jeszcze na rynku pracy. Otwiera on szansę dla młodych ludzi na konkretne wykształcenie, a potem na stabilną i dobrze płatną pracę w dynamicznie rozwijającym się sektorze. Jestem przekonany, że w najbliższych latach nasi uczniowie zdobędą nowe kompetencje i staną się siłą polskiego offshoru – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Źródło tekstu: informacja prasowa Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej 

Fot.: wikipedia.org, Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.