Orlen wybuduje farmę fotowoltaiczną

Polski koncern paliwowy zamierza zaangażować się w inwestycje w odnawialne źródła energii. PKN Orlen opublikowało zapytanie o uzyskanie informacji dotyczących budowy farmy fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą, która będzie zlokalizowana na gruncie o powierzchni około 5 hektarów we Włocławku.

Orlen planuje budowę farmy o mocy około 2,5 MW

Polski koncern planuje zainwestować w budowę farmy solarnej o mocy około 2,5 MW, która w skali roku pozwoliłaby na wytworzenie około 2,5 GWh energii elektrycznej. Według opublikowanego zapytania inwestycja obejmuje projekt, uzyskanie wymaganych pozwoleń i uzgodnień, robót budowlanych, dostawę i montaż elementów elektrowni fotowoltaicznej oraz przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i uruchomienie instalacji. Oferty można składać do 31 sierpnia tego roku, a każda z nich powinna uwzględnić kryteria formalne, techniczne i handlowe.

Plan budowy morskiej farmy wiatrowej

W 2018 roku PKN Orlen zdecydował się na inwestycję w morskie farmy wiatrowe. W tym celu powołano zespół specjalistów, którzy zajęli się przygotowaniem i realizacją koncepcji technicznej budowy farm na Bałtyku. W tym roku koncern uzyskał warunki przyłączenia od Polskich Sieci Elektroenergetycznych dla projektu morskiej farmy wiatrowej o mocy 1200 MW.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Niemieckie laboratorium w Hamburgu – katownia dla zwierząt

Organizacja Cruelty Free International ujawniła przerażające nagrania ze zlokalizowanego pod Hamburgiem Laboratorium Farmakologii i Toksykologii, w którym dokonywano makabrycznych testów na zwierzętach. Z przeprowadzanych tam badań mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na całym świecie.