Padaeng Industry finalizuje swój pierwszy projekt PV w Japonii

Japoński rynek PV nie był zbyt dynamiczny w ostatnim czasie, co spowodowane jest zmianą modelu rozwoju OZE w Japonii z ogromnych farm na mniejsze, rozproszone po dzielnicach mieszkalnych, instalacje. Głównymi zewnętrznymi inwestorami w tym kraju są firmy z Tajlandii.

PDI Asia Solar z Bangkoku właśnie sfinalizowało inwestycję fotowoltaiczną o mocy 2,72 MWp w Nano w prefekturze Ishikawa w Japonii. Firma rozpoczęła już realizację drugiej inwestycji – farmy PV o mocy 10,5 MWp, która znajdować się będzie w Nogata w prefekturze Fukuoka. Jej uruchomienie planowane jest na drugi kwartał 2017 roku.

Firma planuje także podłączyć do sieci dodatkowe 2 MWp w Ryohashiya, w prefekturze Fukui. Operacja ta planowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Firma PDI jest najnowszym z tajskich graczy na japońskim rynku PV. Wraz z nią w Japonii inwestują sporo m.in. Gunkul Engineering oraz SPCG.

PDI Asia Solar jest częścią większej grupy kapitałowej, która zajmuje się głównie eksploatacją kopalnii cynku w południowo-wschodniej Azji. Firma rozpoczęła inwestycje w odnawialne źródła energii w 2015 roku poprzez swoją spółkę-córkę PDI Energy.

We wrześniu br., Tajlandzkie media donosiły, że Padaeng Industry chce zainwestować około 43 miliony dolarów w zainstalowanie co najmniej 13 MWp nowych mocy PV w Japonii.