Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Panasonic kończy z produkcją ogniw i paneli fotowoltaicznych

panele fotowoltaiczne

Panasonic kończy z produkcją ogniw i paneli fotowoltaicznych

1 lutego 2021 roku Panasonic ogłosił, że zamierza wstrzymać prace w fabrykach w Malezji i japońskiej prefekturze Shimane. W rezultacie spowoduje to wycofanie się koncernu z produkcji ogniw i paneli fotowoltaicznych do marca 2022 roku. Jednocześnie sprzedaż modułów fotowoltaicznych w Japonii i poza nią będzie kontynuowana.

B1
Reklama

Koncern rezygnuje z ogniw i paneli

W przypadku fabryki w Malezji Panasonic zaprzestanie produkcji płytek, ogniw i modułów fotowoltaicznych. Zakład zostanie całkowicie zlikwidowany. Koncern zapewnia, że zwolnieni pracownicy otrzymają wsparcie w postaci odpraw i składek. 

Fabryka w prefekturze Shimane będzie kontynuować wytwarzanie falowników i akumulatorów. Natomiast produkcja ogniw fotowoltaicznych zakończy się w 2022 roku. Jak czytamy w informacji prasowej, pracownicy utrzymają zatrudnienie w fabryce. Zostaną oni przekierowani do innych procesów produkcyjnych koncernu. 

Reklama

Wraz z zaprzestaniem produkcji ogniw, prace badawczo-rozwojowe w ośrodku Nishikinohama w mieście Kaizuka zostaną ograniczone. 

Panasonic pozostaje w branży OZE

Panasonic będzie kontynuować sprzedaż modułów fotowoltaicznych w Japonii i poza nią, zlecając produkcję partnerom zewnętrznym. 

Jednocześnie koncern nie zamierza zrezygnować z działalności w branży produktów nisko- i zeroemisyjnych. W ofercie Panasonic ciągle znajdziemy produkty takie jak systemy zarządzania energią (HEMS), falowniki, akumulatory i ładowarki do pojazdów elektrycznych.

Źródło: news.panasonic.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.