Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Papierowa alternatywa dla plastikowych opakowań

Papierowa alternatywa dla plastikowych opakowań

Zanieczyszczenie plastikiem to problem globalny. W Europie około 40% produkcji tworzyw sztucznych stanowią opakowania. Francuska firma Papkot chce zastąpić plastikowe opakowania papierowymi. Czy to możliwe, by były równie mocne i wodoodporne?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Mniej plastiku

Projekt obejmuje cztery różne rodzaje opakowań: Greaseal, Aquaseal, Fireseal i Gaseal. Są nierdzewne, wodoodporne i wystarczająco mocne, aby wytrzymać ogień. Firma dopracowuje ostatnie z opakowań, które ma nadawać się do zgrzewania próżniowo.

Każde z opakowań składa się z warstwy papieru pokrytego autorską mieszanką ceramiczną, która łączy się bezpośrednio z celulozą. Opakowanie można formować i zadrukować, co oznacza, że ​​papier może być używany przez każdą markę. A co najważniejsze rozkłada się w takim samym tempie jak papier niepowlekany.

image 3

Co wyróżnia to nietypowe opakowanie?

Opakowania posiadają certyfikat potwierdzający, że nadaje się do kontaktu z żywnością. Można je kompostować w warunkach domowych. W przeciwieństwie do innych materiałów opakowaniowych wykonanych z czystego papieru, są odporne na tłuszcz, wodę i ogień, co upodabnia je do plastiku. 

Firma Papkot korzysta z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu i odnawialnych. To rozwiązanie, które może zastąpić wiele artykułów plastikowych. 

Zmniejszenie liczby opakowań z tworzyw sztucznych jest konieczne, aby złagodzić dalsze szkody dla środowiska.

 źródła: papkot.com/, ubuntoo.com/s/papkot-1, linkedin.com/company/papkot/about/

fot. główne:

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.